PSP podbija Amerykę!

Przedstawiciele największej na rynku amerykańskim sieci sklepów oferujących gry i akcesoria - GameStop - twierdzi, że wczorajsza premiera nowej, przenośnej konsoli Sony PSP okazała się wielkim sukcesem.

Konsola PSP

Konsola PSP

Japońska premiera PSP, która miała miejsce 12 grudnia 2004 roku, okazała się sukcesem - w okresie od 12 do 31 grudnia w Japonii sprzedano, bowiem ponad 510 000 egzemplarzy PSP (głownie w pierwszych dniach od premiery). Nie dziwią, więc informacje posiadającej sieć ponad 1800 sklepów w całej Ameryce, firmy GameStop na temat udanego wprowadzenia na rynek konsoli PSP - niestety na razie nie poparto ich żadnymi liczbami.

Tył konsoli PSP

Tył konsoli PSP

Aby zapewnić swoim klientom jak najszybszy dostęp do urządzenia, firma otworzyła część swoich sklepów 24 marca już minutę po północy. Premierze towarzyszyły rozmaite imprezy promocyjne. Konsola była oferowana w zestawie obejmującym konsolę PSP, słuchawki stereo, memory stick o pojemności 32 MB, zestaw baterii, etui i specjalną szmatkę do czyszczenia. Ponadto w zestawie znalazły się także dwa dyski UMD, z których jeden zawiera próbki gier, filmów i utworów muzycznych, a drugi - film "Spiderman 2". Zestaw kosztuje 250 USD. W obecnej chwili na konsolę PSP w sklepach można znaleźć ponad 20 gier - kolejna dwudziestka znajduje się produkcji i niebawem również trafi do sklepów.

Przypomnę, że PSP została wyposażona w szerokoekranowy wyświetlacz TFT LCD o rozmiarach 16:9 i rozdzielczości 480 x 272 pixeli w pełnym kolorze (16.77 millionów barw). Ekran został umieszczony na środku czarnej obudowy o wymiarach 170mm x 74mm x 23mm, zaś cała konsola waży 260g. Nowe dziecko Sony będzie również wyposażone w podstawowe funkcje odtwarzacza multimedialnego - wbudowane głośniki stereo, wyjście słuchawkowe oraz możliwość regulacji jasności obrazu i wyboru pomiędzy kilkoma trybami dźwięku.

PSP posiada także złącze USB 2.0 oraz obsługuje bezprzewodowy protokół 802.11b (Wi-Fi), dzięki czemu użytkownicy będą mogli zdalnie 'łączyć się' z rozmaitymi urządzeniami w domu lub sieciami zewnętrznymi. PSP pozwala również na pobieranie danych i oprogramowania poprzez port USB lub sieci bezprzewodowe, które możemy zapisywać na Memory Stick PRO Duo. PSP będzie również wyposażona w czytnik UMD (Universal Media Disc) - małych (60 mm) dysków o pojemności do 1,8 GB, na których będą wydawane gry i filmy przeznaczone na PSP. Bezpieczeństwo i ochronę przed nielegalnym kopiowaniem oprogramowania mają zapewnić unikalne ID nadawane każdemu egzemplarzowi konsoli oraz 128-bitowe klucze szyfrujące dla zasobów dystrybuowanych na dyskach UMD.

Europejska premiera konsoli, którą zapowiadano na koniec marca został przesunięta o kilka miesięcy. Korporacja nie precyzuje jednak dokładnej daty premiery.


Zobacz również