PSP trafia na sklepowe półki!

Pragniemy na wstępie nieco ostudzić zapał rodzimych entuzjastów przenośnych konsol do gier: na razie tylko w Japonii... Po długo oczekiwaną PlayStation Portable ustawiały się w niedzielę długie kolejki zainteresowanych. PSP trafi do sklepów w USA oraz Europie w ciągu pierwszych trzech miesięcy 2005 roku.

Kolejka w oczekiwaniu na zakup konsoli PSP

Kolejka w oczekiwaniu na zakup konsoli PSP

Pod sklepem Yodobashi Camera w tokijskiej dzielnicy Shinjuku, w niedzielny poranek (około 5:00 rano) zebrało się już ponad 1000 osób, formując kolejkę o długości 200 metrów. Jak twierdzi Jiro Nishijima, szef Yodobashi Camera, przewyższyła ona rekordową do tej pory kolejkę z początków grudnia, kiedy to swoją premierę w Japonii miała konsola Nintendo DS.

Ciąg dalszy kolejki po PSP

Ciąg dalszy kolejki po PSP

Konsola PSP, określana przez Sony mianem 'Walkmana XXI wieku' jest wyposażona w szerokoekranowy wyświetlacz TFT LCD o rozdzielczości 480 x 272 pikseli, z paletą 16 milionów kolorów. Ekran został umieszczony na środku czarnej, zgrabnej obudowy o wymiarach 170 x 74 x 23 mm. O dokładnej specyfikacji tego urządzenia pisaliśmy więcej w artykule: "Sony PSP - pierwsza oficjalna prezentacja konsoli".

W Japonii ruszyła sprzedaż konsoli Sony PSP

W Japonii ruszyła sprzedaż konsoli Sony PSP

Poza typowym dla tego typu urządzenia zastosowaniem, PlayStation Portable może również odtwarzać muzykę i służyć do oglądania filmów. Sony Computer Entertainment planuje w późniejszym okresie wprowadzić do sprzedaży muzykę oraz filmy na krążkach formatu UMD (Universal Media Disc). Użytkownicy będą również mogli odtwarzać na PSP muzykę z kart pamięci Memory Stick. Początkowy pakiet gier zawiera następujące pozycje: "Minna no Golf Portable" (Sony Computer Entertainment), "Ridge Racers" (Namco), "Armored Core Formula Front" (From Software), "Lumines" (Bandai), "Vampire Chronicle: The Chaos Tower" (Capcom) oraz "Mahjong Fight Club" (Konami).

W Japonii ruszyła sprzedaż konsoli Sony PSP

W Japonii ruszyła sprzedaż konsoli Sony PSP

PlayStation Portable dostępna jest w dwóch wersjach: pakiet podstawowy zawierający konsolę, zasilacz oraz baterię (kosztujący około 200 USD) oraz zestaw rozszerzony, wzbogacony o torbę, kartę Memory Stick, słuchawki oraz specjalny pasek do mocowania konsoli do ręki (koszt tego pakietu to około 250 USD).

Według zapewnień Sony Computer Entertainment, PSP pojawi się w sklepach w USA oraz Europie w ciągu pierwszych trzech miesięcy 2005 roku.

Aktualizacja: 22 grudnia 2004 14:19

Konsola PSP


Zobacz również