PSP zyska wzrok i "pozycję"

Na zbliżających się targach Tokyo Game Show firma Sony, oprócz oficjalnego pokazu nowej wersji konsoli PlayStation - PS3, ma także zaprezentować od dawna oczekiwane dodatki dla przenośnej konsoli PSP. W ręce użytkowników mają trafić: kamera i odbiornik GPS.

O tym, że przenośna konsola firmy Sony przestała być wyłącznie konsolą do gier, wiadomo już od dawna. Pisaliśmy o tym między innymi w artykułach "Nowe możliwości PSP", czy "Ucz się języków z Sony PSP". Teraz przyszedł czas na dalsze rozszerzanie funkcjonalności urządzenia - m.in. o nawigację GPS i kamerę.

Na razie nie są znane żadne konkretne szczegóły dotyczące nowych rozszerzeń. Wiadomo jedynie, że odbiornik GPS ma być montowany podobnie jak mikrofon, ma także odświeżać pozycję co sekundę, a jego uruchomienie (czas od włączenia do osiągnięcia gotowości do pracy) będzie trwało ok. 40 sekund. Drugi element niezbędny do korzystania z nawigacji, czyli oprogramowanie z mapami, Sony udostępniło już w kwietniu (na razie tylko w Japonii). Można jedynie zgadywać, że wraz z dostępnością modułu GPS, oprogramowanie pozwalające na wyświetlanie map będzie powinno zostać także udostępnione dla innych rejonów świata.

Podania cen i terminów udostępnienia opisywanych tu produktów można się spodziewać podczas targów.