PSX na PC

Nowy emulator Sony PlayStation zyskuje coraz większą popularność.

Jeszcze rok temu właściciele komputerów osobistych z zazdrością obserwowali dynamiczny wzrost popularności konsoli PlayStation i pojawiające się na nią znakomite gry. Tymczasem grupa zapalonych programistów przygotowała program o nazwie Virtual Game Station, który pozwalał bezproblemowo uruchamiać, na platformie Macintosh, tytuły przygotowane dla tej konsoli. Nieco później twórcy aplikacji wpadli na genialny pomysł, aby dokonać jej konwersji dla komputerów PC. Dziś jest już dostępną pełna wersja emulatora.

Nowy produkt firmy Connectix znacząco różni się od najlepszego dotychczas emulatora - Bleema. Przede wszystkim nie obsługuje akceleratorów grafiki 3D, a najwyższą oferowaną przez niego rozdzielczością jest 400x300 pikseli. Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania, wymagania sprzętowe nie są zbyt wygórowane, a efekt końcowy bardzo przyzwoity - gry sprawiają identyczne wrażenie, jak na szarej maszynce Sony. Jedynym minusem jest sterowanie - po prostu pad Dual Shock jest lepszy od każdej, nawet ergonomicznej klawiatury. W chwili obecnej program jest kompatybilny z ponad 150 tytułami (m.in. Tekken 3, Tony Hawks Pro Skater i Resident Evil 2), ale ich lista z każdym dniem się powiększa.

Więcej informacji o Virtual Game Station wraz z aktualna listą działających z nim gier można znaleźć na oficjalnej witrynie internetowej Connectix - www.connectix.com/


Zobacz również