PTS z Wrocławia nieugięta w naciąganiu klientów. Kolejna kara UOKiK…

Spółka PTS z Wrocławia (Polska Telefonia Stacjonarna; wcześniej Telekomunikacja Dzień Dobry) ponownie została ukarana przez UOKiK. Tym razem za podszywanie się pod konkurencję.

PTS z Wrocławia (Polska Telefonia Stacjonarna; wcześniej Telekomunikacja Dzień Dobry) to prawdziwy recydywista wśród operatorów, który w ostatnich latach był chyba najczęściej karany przez UOKiK. Urząd poinformował właśnie o jej kolejnych nieprawnych praktykach.

PTS z Wrocławia, jak się okazało, postanowiła „powrócić do korzeni” i ponownie oszukiwać konsumentów poprzez podszywanie się pod ich dotychczasowego operatora i proponowanie przedłużenia umowy (oczywiście telemarketerzy kusili też obniżeniem abonamentu), które docelowo oznaczało podpisanie kontraktu z nowym przedsiębiorcą telekomunikacyjnym.

Zobacz również:

  • Cyberpunk 2077 z kolejnymi problemami. CD Projekt pod lupą UOKiK

Dodatkowo w ten proceder zaangażowani byli kurierzy PTS, którzy wywierali na konsumentów presję, aby podpisali oświadczenie, że otrzymali komplet dokumentów, lecz w rzeczywistości zabierali go ze sobą. Po co? Po to, aby uniknąć możliwości odstąpienia od umowy (kopie były odsyłane klientom już po upływie terminu na odstąpienie od umowy).

Całość dopełniał dołączany do umowy regulamin, który był pisany taką czcionka, aby bez lupy nie poradzić sobie z jego przeczytaniem.

„Prezes UOKiK nakazał spółce PTS zaniechanie stosowania praktyk naruszających zbiorowe interesy konsumentów i nałożył karę w wysokości 354 679 zł. Decyzja nie jest prawomocna przedsiębiorca może odwołać się do sądu.” – czytamy na stronie UOKiK oraz dowiadujemy się dodatkowo, że przeciwko spółce prowadzone jest przez Prokuraturę Okręgową we Wrocławiu postępowanie przygotowawcze.

___________________

Jak widać, póki co na PTS nie ma mocnych. Powinniśmy więc liczyć przede wszystkim na siebie. Nawet jeżeli zostaniemy oszukani przez telemarketera podobnego operatora pamiętajmy, aby nie podpisywać umów w ciemno pod naciskiem kuriera a już w żadnym wypadku nie oddawać mu wszystkich dokumentów bez zachowania kopii.