PUBG Corporation nie przebiera w środkach - czy to finał walki o graczy?

PlayerUnknown’s Battlegrounds (PUBG) nie będzie już udzielać praw Tencent Games do publikowania swojej popularnej gry mobilnej w Indiach.

A boy plays Tencent Holdings' PUBG videogame on his mobile phone at a cafe in New Delhi, India, September 3, 2020. REUTERS/Adnan Abidi

To obwieszczenie pojawiło się tydzień po tym, gdy Indie zakazały 118 aplikacji (głównie chińskiego pochodzenia, w tym PUBG), w celu zwiększenia presji na Pekin (w trwającym od kilku miesięcy impasie między Indiami a Chinami).

„Idąc dalej, PUBG Corporation weźmie na siebie wszystkie obowiązki wydawnicze w kraju" - firma dodała również, że poszukuje nowych sposobów na zapewnienie Indyjskim użytkownikom lepszych wrażeń podczas grania. Nie jest jasne, czy posunięcie to skłoni władze Indii do cofnięcia zakazu.

Tencent, który prowadził franczyzę w Indiach, potwierdził, że PUBG Corporation weźmie na siebie odpowiedzialność za wydanie gry mobilnej w Indiach.

„Nasza dotychczasowa współpraca z PUBG Corporation nie ma wpływu na rynek inny niż Indie” - wyjawił Tencent w oświadczeniu. Wycofanie PUBG w Indiach zszokował i rozzłościł tysiące graczy.