PUBG Corporation nie przebiera w środkach - czy to finał walki o graczy?

PlayerUnknown’s Battlegrounds (PUBG) nie będzie już udzielać praw Tencent Games do publikowania swojej popularnej gry mobilnej w Indiach.

A boy plays Tencent Holdings' PUBG videogame on his mobile phone at a cafe in New Delhi, India, September 3, 2020. REUTERS/Adnan Abidi

To obwieszczenie pojawiło się tydzień po tym, gdy Indie zakazały 118 aplikacji (głównie chińskiego pochodzenia, w tym PUBG), w celu zwiększenia presji na Pekin (w trwającym od kilku miesięcy impasie między Indiami a Chinami).

„Idąc dalej, PUBG Corporation weźmie na siebie wszystkie obowiązki wydawnicze w kraju" - firma dodała również, że poszukuje nowych sposobów na zapewnienie Indyjskim użytkownikom lepszych wrażeń podczas grania. Nie jest jasne, czy posunięcie to skłoni władze Indii do cofnięcia zakazu.

Zobacz również:

  • Wirusy udające gry - pod jakie tytuły podszywają się najczęściej?
  • Chiny pierwszym krajem, który wprowadza ograniczenia dla młodych graczy
  • Wirus Nipah zabija. Czy grozi nam kolejna pandemia?

Tencent, który prowadził franczyzę w Indiach, potwierdził, że PUBG Corporation weźmie na siebie odpowiedzialność za wydanie gry mobilnej w Indiach.

„Nasza dotychczasowa współpraca z PUBG Corporation nie ma wpływu na rynek inny niż Indie” - wyjawił Tencent w oświadczeniu. Wycofanie PUBG w Indiach zszokował i rozzłościł tysiące graczy.