PUBG - rozgrywka została zrujnowana przez boty

Do PUBG zawitały, zapowiadana od jakieś czasu, boty. Niestety, okazało się, że ich pojawienie się to dla wielu graczy prawdziwy koszmar.

Twórcy gry PUBG (Playerunknown's Battlegrounds) już wcześniej zapowiadali, że do gry trafią boty, czyli postacie sterowane przez SI. Ich zdaniem, ma to sprawić, że początkujący gracze będą mogli łatwiej wdrożyć się w produkcję. Niestety, nie wszystkim spodobała się ta decyzja.

Na serwerach gry jest już dostępna najnowsza aktualizacja, która wprowadza owe boty. Bardzo szybko okazało się jednak, że twórcy niedostatecznie zadbali o ich implementację. Fora ResetEra zostały zalane przez licznych użytkowników, którzy domagają się ich natychmiastowego usunięcia. O co tak naprawdę chodzi?

Przede wszystkim gracze narzekają, że boty są po prostu głupie, a rywalizacja z nimi nie stanowi żadnego wyzwania, ani nie sprawia przyjemności. Co więcej, niektórzy fani PUBG zwracają uwagę, że botów jest obecnie tak dużo, że dominują większość rozgrywek.

Najostrzejsze wypowiedzi sugerują, że to koniec PUBG i najgorsza decyzja twórców w całej historii produkcji. Dla wielu, boty zabiły ducha rywalizacji i cały sens zabawy. Biorąc pod uwagę, jak wygląda obecnie scena battle royale, z takimi tytułami jak: Fortnite, Apex Legends czy CoD: Warzone na czele, PUBG, które spopularyzowało nowy gatunek, może mieć spore problemy przez niefortunną aktualizację.

Na pocieszenie, dla najbardziej zaangażowanych graczy, pozostaje fakt, że gry rankingowe są wolne od botów.

Zobacz również: To już koniec Fortnite? Gracze są niezadowoleni ze stanu gry i atakują Epic Games

źródło: vg247.com