Pac-Man od Google przestraszył użytkowników Firefoksa, ale zostaje na zawsze

Z okazji trzydziestej rocznicy powstania gry Pac-Man Google podmieniło swoje logo na interaktywną grę. Na forum użytkowników Fireofksa zawrzało - części użytkowników nie podobała się muzyka w grze, inni bali się, że zostali zaatakowani przez wirusa.

Google na stronie głównej swojej wyszukiwarki zamiast swojego logo na jeden dzień umieściło napisaną w Java Script grę Pac-Man z okazji trzydziestolecia jej debiutu.

W pierwszej wersji gry Pac-Man podczas rozgrywki automatycznie włączał się dźwięk. Gra hałasowała nawet gdy Google było otwarte w jednej z kart przeglądarki.

Zobacz również:

Zaniepokojeni użytkownicy zaczęli szturmować forum Firefoksa szukając wyjaśnienia dla dziwnych hałasów. Ilość zapytań była tak duża, że serwery nie wytrzymały obciążenia i forum przez półtorej godziny było niedostępne.

Cześć użytkowników myślała, że dźwięki z komputera wydobywają się z powodu wirusa.

Google usunęło grę ze swojej strony głównej, ale teraz jest ona dostępna pod adresem www.google.com/pacman. Gra ma być dostępna pod tym adresem za darmo dla wszystkich spragnionych rozrywki Internautów. Na zawsze! Domyślnie dźwięk jest wyłączony, dopiero uruchomienie gry przyciskiem "insert coin" włącza też dźwięki gry.

Ciekawostka: naciśnij dwa razy przycisk "Insert coin" i zobacz co się stanie.

A tak wyglądał Pac-Man w wersji na Atari: