Pac-Man od Namco na Facebooku

Namco wprowadziło dwie gry z serii Pac-Man na Facebooka. Obie są darmowe, ale w celu osiągnięcia najwyższych wyników trzeba dopłacić. To dość popularna metoda zarabiania na grach społecznościowych, choć może budzić trochę kontrowersji, a szczególnie w tym przypadku.

Pierwszą z gier jest Pac-Man Original, czyli oryginalna wersja gry arcade sprzed lat. Drugą grą jest Pac-Man S stanowiący rozszerzenie tradycyjnej mechaniki rozgrywki. Ta druga wersja przygotowana jest specjalnie z myślą o społecznościowej zabawie.

Gra w Pac-Mana Original jest darmowa, ale po utracie wszystkich żyć można kontynuować grę za 3 facebookowe kredyty. Cena ta utrzyma się tylko przez pewien czas, a potem wzrośnie do 10 kredytów. Oczywiście, nie trzeba kupować dodatkowych żyć i można zacząć od początku, ale ci którzy zapłacą, będą mogli osiągać wyższe wyniki bez konieczności posiadania szczególnych umiejętności gry.

Pac-Man S też jest darmowy. W jego wypadku zastosowano jednak limit czasowy. Nie trzeba więc płacić za kontynuowanie gry, ale bez płatnych power-upów nie osiągnie się w przewidzianym czasie tak dobrych wyników jak przy ich zakupieniu i zastosowaniu.

Przy takich zasadach lista najlepszych wyników mogłaby równie dobrze nazywać się listą największych darczyńców Namco lub najbogatszych fanów Pac-Mana.