Pace Blade Pacebook

Pacebooka na pewno nie można nazwać notebookiem, jest to też dość specyficzny tablet PC.

Pacebooka na pewno nie można nazwać notebookiem, jest to też dość specyficzny tablet PC.

Klasyczne komputery tego typu mają duży ekran dotykowy, system operacyjny Windows, ale przede wszystkim brak im klawiatury. Pacebook spełnia część warunków, jednak ma klawiaturę, co prawda niepodłączoną na stałe, a komunikującą się z komputerem bezprzewodowo. Procesor, płyta główna i wszelkie układy zamontowane zostały w ekranie. Dzięki temu Pacebooka używać można także bez klawiatury.

Natomiast gdy z niej korzystasz, praca staje się niezwykle wygodna, ponieważ ekran można odsunąć na dużą odległość. Pacebook wyposażono w procesor Transmeta Crusoe 5600 taktowany zegarem 600 MHz, 256 MB pamięci RAM oraz twardy dysk o pojemności 16 GB.

W opisywanym modelu zamontowano również kartę sieciową, modem, dwa porty USB, jeden port FireWire oraz wejście na PC Card. Dotykowy ekran o przekątnej 12,1 cala pracuje w rozdzielczości 1024x768 pikseli. Po włączeniu stosownej funkcji obraz może być wyświetlany w poziomie lub w pionie (768x1024 pikseli). Do Pacebooka dołączono rysik oraz oprogramowanie do rozpoznawania pisma. Transmeta nie należy do najbardziej wydajnych, niemniej jednak podczas oglądania filmu nie zauważysz przestojów. Oszczędny procesor pozwala na stosunkowo długi czas pracy na bateriach, wynoszący dwie godziny.