PaceBook w Polsce

Spółka Passus rozpoczęła sprzedaż urządzeń Tablet PC firmy PaceBlade Technologies. W jej ofercie znalazł się komputer przenośny PaceBook z procesorem Transmeta.

Tablet PC - PaceBook

Tablet PC - PaceBook

Sercem systemu jest energooszczędny układ Crusoe 5600 taktowany zegarem 600 MHz. Jak utrzymuje dystrybutor, jest to pierwszy dostępny w Polsce komputerem klasy Tablet PC, z 12,1 calowym ekranem dotykowym. PaceBook można wyposażyć w 640 MB pamięci operacyjnej i 40 GB dysk twardy. Urządzenie ma odłączaną bezprzewodową klawiaturę, a ekran komputera może pracować w dwóch orientacjach: poziomej i pionowej. Przełączanie trybów nie wymaga restartu systemu operacyjnego.

Tablet PC firmy PaceBlade posiada złącze PCMCIA, dwa porty USB, kartę sieciową Fast Ethernet, modem 56 K i złącze FireWire. Urządzenia nie wyposażono niestety w moduł Wi-Fi. PaceBook waży 1,85 kg, a według danych producenta bateria wystarcza na około 5 godz. pracy. Cena komputera wynosząca 12 tys. zł nie pozostawia wątpliwości, że jest on przeznaczony dla użytkowników biznesowych.


Zobacz również