Pacxon - gra na czwartek

Pacxon to gra zręcznościowa, w której kolejny raz przejmujemy kontrolę nad małym ludzikiem o kształcie kulki. Naszymi przeciwnikami nadal są groźne duszki, ale zamiast przemierzać labirynty musimy budować mur w taki sposób, by zapełnić całą planszę.

Zapraszamy także do pobrania innych gier dnia:

Contra

Rubik.s.Snake

Icertitude

Zobacz wszystkie gry dnia!

Pacxon nawiązuje do słynnego Pacmana. Przed nami znajduje się duża plansza otoczona murem. Naszym zadaniem jest doprowadzenie do sytuacji gdy 75% powierzchni planszy, a potem 85% będzie zabudowana. Bohater zaczyna stawiać poszczególne elementy gdy wchodzimy na plansze, a przerywa gdy schodzimy. Uważać jednak musimy naprzeciwników - gdy w trakcie przechodzenia przez planszę. jeden z duszków dotknie wznoszonego przez nas muru, budowla runie a my stracimy życie.

W Pacxon naszymi przeciwnikami są różne rodzaje duszków. Nasz podstawowy przeciwnik porusza się bardzo szybko i jest groźny kiedy wchodzimy na planszę. Czerwony duch jest wolny ale może niszczyć mur, który wcześniej zbudowaliśmy. Należy również uważać na osobników, którzy mogą poruszać się po zabudowanej planszy lub nawet wchodzić na zewnętrzną granicę. Warto zbierać pojawiające się co jakiś czas bonusy. Dzięki wiśni nasz bohater będzie poruszał się szybciej, a po zjedzeniu lodów przeciwnicy będą przez chwile zamrożeni, itd.

Zapraszamy do pobrania Pacxon