Pad do Xbox One i słuchawki - podłączysz bez adaptera

Użytkownicy Xbox One nie mogą w prosty sposób podłączyć do pada słuchawek. Producent na szczęście zrezygnował wreszcie z niestandardowego złącza w swoim kontrolerze. Nowe pady do konsoli od Microsoftu nie będą wymagały specjalnego adaptera. To zresztą nie koniec zmian.

Microsoft nie wprowadził jeszcze do sprzedaży oficjalnie nowego kontrolera do swojej konsoli obecnej generacji, ale informacje o nim pojawiły się w wielu miejscach w sieci, w tym na stronie sklepu producenta. Nowy pad od Xbox One pojawił się też na zdjęciu specjalego zestawu z konsolą z grami od niezależnych deweloperów, który będzie można kupić w Australii.

W zestawie oprócz konsoli i gier pojawił się pad, który różni się od tego sprzedawanego do tej pory. Nowy kontroler do konsoli Xbox One ma klasyczne gniazdo minijack, które podobnie jak w przypadku DualSchocka do PlayStation 4 pozwala podłączać do pada zwykłe zestawy słuchawkowe.

Pad do Xbox One i słuchawki - podłączysz bez adaptera

W nowej wersji pada do Xbox One pojawi się złącze minijack

Prezentacja nowego pada do Xbox One, do którego będzie można podłączyć w łatwy sposób słuchawki bez adaptera, odbędzie się najprawdopodobniej w trakcie imprezy E3. To jedno z najważniejszych wydarzeń dla całej branży gier wideo i dobre miejsce na prezentację nowych produktów.

Jeśli wierzyć innym informacjom na temat nowego kontrolera do konsoli Xbox One, wprowadzona zostanie w nim jeszcze jedna zmiana. Microsoft prawdopodobnie zrezygnuje w nim z wymiennych baterii. Podobnie jak w przypadku kontrolerów DualSchock 3 i DualShock 4 od Sony do PlayStation 3 i PlayStation 4 pojawi się wbudowany w urządzenie akumulator, który będzie można ładować kablem USB.

źródło: engadget.com