Padł nowy rekord! Super Mario 64 sprzedany za 1,56 mln dolarów

Oryginalnie zapieczętowana gra przetrwała do naszych czasów jako jedna z pięciu zachowanych egzemplarzy.

Padł nowy rekord! Super Mario 64 sprzedany za 1,56 mln dolarów

źródło: Heritage Auctions, HA.com

Mario z wiekiem robi się coraz bardziej wartościowy, a sztuka cyfrowa sprzedaje się w oszałamiających cenach. Nigdy nieotwierany, kolekcjonerski egzemplarz Super Mario 64 został sprzedany w niedzielę za 1,56 milionów dolarów (ponad 5,98 miliona złotych) na aukcji Heritage, gdzie jego ceną wywoławczą było 100 tysięcy dolarów (ok. 383 tysięcy złotych). Ponoć to jedna z nie więcej niż pięciu istniejących jeszcze, oryginalnie zapakowanych kopii.

Super Mario 64 to legendarne wydanie i jedna z najbardziej wpływowych gier wszech czasów. Mario z Nintendo N64 jest pierwszym tytułem z wąsatym bohaterem osadzonym w grafice 3D. W opisie aukcji mogliśmy przeczytać:

Kulturowe znaczenie tego tytułu i jego znaczenie dla historii gier wideo jest najważniejsze, ale stan tej kopii po prostu zapiera dech w piersiach (...) Jeśli masz serce nastawione na zdobycie najwyżej ocenionej kopii, najlepiej sprzedającej się gry wideo na Nintendo 64 – pierwszej przygody 3D maskotki Nintendo, Mario – mamy tylko jedną radę: to nie jest okazja do przegapienia.

Przypomnijmy, że dwa dni temu kopia The Legend of Zelda z 1987 roku, równie kultowej gry, została sprzedana za 870 tysięcy dolarów.

Zobacz również:

  • Największy na świecie szkielet Triceratopsa trafi na aukcję
  • Ponad 70 mln użytkowników przeniosło się z WhatsApp na Telegram

Zobacz także: Plastik rozpadający się w tydzień

Źródło: cnet.com