PagePro 4650EN - szybki laser dla biura

Firma Konica Minolta wprowadziła na polski rynek nową monochromatyczną drukarkę sieciową - model PagePro 4650EN. Urządzenie przeznaczone jest do pracy w biurach - potrafi drukować z prędkością 34 str./min.

PagePro 4650EN została zaprojektowana dla środowisk biurowych, gdzie konieczny jest wydajny druk monochromatyczny. Urządzenie pozwala na pracę z prędkością 34 stron/minutę, dzięki czemu wydrukowanie 100-stronicowego dokumentu powinno potrwać niespełna trzy minuty (na pierwszy wydruk trzeba poczekać 10,5 sekundy). Sprzęt umożliwia druk między innymi na papierze zwykłym, grubym (o gramaturze do 216 g/m2), foliach, kopertach, etykietach oraz pocztówkach. Wyposażony jest standardowo w kasety na 550 i 150 arkuszy papieru (pojemność można dodatkowo powiększyć o dwie kasety, każda mieszcząca po 550 arkuszy).

Opcjonalnie możemy również skorzystać z sortera (służy do rozdzielania wydruków, jednocześnie zwiększając pojemność wyjściową drukarki o 500 arkuszy), modułu duplex oraz dysku twardego, po zainstalowaniu którego otrzymujemy dostęp do kilku dodatkowych funkcji. Producent zwraca szczególną uwagę na jedną z nich, dzięki której mamy możliwość bezpiecznego drukowania. Jak czytamy w informacji prasowej - "Polega ona na tym, że użytkownik zlecający druk wpisuje na swoim komputerze hasło, a następnie wprowadza je na panelu drukarki. Dzięki temu rozwiązaniu, dokumenty z poufnymi danymi nie trafią w niepowołane ręce". Warto również wspomnieć o funkcji zapewniającej kontrolę kosztów (mogą one być odpowiednio księgowane na dysku twardym lub kartach CompactFlash), narzędziu zarządzania PageScope Suite (poprzez komputer mamy dostęp do informacji takich jak np. poziom zużycia tonera czy potrzeba dokonania konserwacji) oraz wyposażeniu drukarki w komplet tonerów startowych, umożliwiających wydrukowanie do 6000 stron.

PagePro 4650EN - szybki laser dla biura

PagePro 4650EN

Podstawowe parametry:

Prędkość druku: do 34 str./min.

Rozdzielczość: 1200 x 1200 dpi

Interfejsy: USB 2.0 , IEEE 1284, Gigabit Ethernet

Pamięć: 128 MB RAM (standard)

Kaseta na papier: 1 x 550 arkuszy + 1 x 150 arkuszy (standard)

Maksymalne obciążenie: 150 000 stron miesięcznie

Informacja prasowa.