Paint.NET 3.5.2 - program dla domowych grafików

Jeżeli szukasz prostego w obsłudze a jednocześnie niewielkiego programu graficznego o dużych możliwościach zainstaluj Paint.NET. Ta bezpłatna aplikacja może zastąpić takie znane narzędzia, jak Photoshop czy Gimp.

Paint.NET 3.5.2 - program dla domowych grafików

Paint.NET 3.5.2

Paint.NET, początkowo prosty program do edycji grafiki stał się poważnym konkurentem dla Photoshopa, Paint Shop Pro czy Gimpa.

Ten bezpłatny program nie ustępuje możliwościami konkurentom oferując jednocześnie prosty i intuicyjny sposób obsługi. Aplikacja zajmuje przy tym niewiele miejsca na dysku, błyskawicznie się uruchamia i szybko działa.

Zobacz również:

  • Pierwszy raz w historii statek kosmiczny dotknął Słońca!

Edytor obsługuje warstwy i pozwala na nieograniczona liczbę cofnięć wykonanych operacji. Autor wyposażył narzędzie we wszystkie podstawowe narzędzia potrzebne do obróbki grafiki rastrowej. W aplikacji znalazły się więc funkcje do zmiany rozmiaru i orientacji, opcje regulacji kontrastu, kolorystyki i zmiany histogramu. Program ma między innymi możliwość wygładzania, wyostrzania, dodawania i usuwania szumu czy usuwania efektu czerwonych oczu. Na szczególną uwagę zasługuje możliwość rozbudowywania funkcji Paint.NET za pomocą plug-inów. Liczba dodatków do programu liczona jest w setkach.

Paint.Net jest darmowy. Do działania potrzebuje frameworku Microsoft .NET. Jeżeli nie ma go w systemie zostanie zainstalowany automatycznie z aplikacją. Minusem jest brak polskiej wersji językowej.

Pobierz: Paint.NET 3.5.2