Paint.NET 4.0 - nowe wydanie darmowej, świetnej aplikacji graficznej

Wczoraj na nasze serwery trafiło najnowsze wydanie programu Paint.NET. Po kilku edycjach beta z numerkiem 4, nadszedł czas na finalne wydanie aplikacji.

Paint.NET pozwala edytować grafikę rastrową, a jego największe atuty to rozbudowane opcje, dzięki którym może konkurować nawet z komercyjnymi programami tego typu. Znajdziemy w nim obsługę warstw, zaawansowaną regulację kolorystki i kontrastu, usuwanie szumu, wygładzanie widoku, usuwanie czerwonych oczu, nakładanie efektów, itp. Dodatkowo można znacznie zwiększyć funkcjonalność aplikacji dzięki darmowym wtyczkom tworzonym przez społeczność użytkowników skupionych wokół programu.

Paint.NET 4.0 - nowe wydanie darmowej, świetnej aplikacji graficznej

Paint.NET

Paint.NET w edycji 4.0 doczekał się nowego silnika renderowania grafiki, który znacznie lepiej niż poprzednik wykorzystuje możliwości procesorów wielordzeniowych. Od tej edycji aplikacja używa także mniej pamięci operacyjnej. Ulepszono interfejs użytkownika, a także funkcję wyboru, narzędzia rysowania, "magiczną różdżkę" i paletę kolorów. Paint.NET posiada polski interfejs językowy i polecamy przetestować jego możliwości osobiście. Znajduje się do pobrania na tej stronie.

Zobacz również:

  • Najlepsze programy do rysowania - darmowe i płatne