Paint Shop Pro rośnie w siłę

Jasc Software udostępnił wreszcie finalną wersję programu Paint Shop Pro 8 (wersja 7 ujrzała światło dziennie dwa lata temu). Program został wyposażony w wiele nowych funkcji i rozwiązań, jak np. "Automated Productivity Scripts", czy "Dynamic Personalization", które mają ułatwić pracę z grafiką i zapewnić osiągnięcie profesjonalnych rezultatów.

"Automated Productivity Scripts", pozwala użytkownikowi tworzyć makra, automatyzujące najczęściej wykonywane czynności. Z kolei "Dynamic Personalization" umożliwia dopasowanie interfejsu programu do własnych potrzeb. Rozszerzono również zestaw dostępnych filtrów i efektów specjalnych.

Nowa funkcja "Browse effects" pozwala na szybki pogląd zastosowanych zmian, np. filtrów. Kolejna nowość - "Black and White Points" - dotyczy korekcji kolorów i ma umożliwiać wygodne ustawianie balansu pomiędzy światłami, cieniami i średnimi tonami.

"Correct Distortions" eliminuje efekty nienaturalnych wypukleń. Jednym z nowych efektów specjalnych jest Ball and Bubbles, który pozwala na dodanie do grafiki kolorowych czy przezroczystych kul. Następny, nowy efekt to "Magnifying Lens", który powiększa wybrany fragment obrazu i umieszcza go w okrągłej obwódce. Pomyślano również o twórcach stron WWW, dostarczając im nowe narzędzia do tworzenia teł.

Paint Shop Pro 8 to ok. 55 MB do pobrania. Program jest zgodny z 98, NT, Me, 2000 oraz XP. W wersji pudełkowej kosztuje 109 USD, a w przypadku pobierania pliku instalacyjnego jest o 10 USD tańszy.

Plik do pobrania:

http://www.pcworld.pl/ftp/program.asp?sys=pc&id=469


Zobacz również