Pakiet Microsoft Office na smartfony z iOS i Androidem za darmo

Microsoft wczoraj wprowadził na tablety iPad nową wersję swojego pakietu Office. Co równie istotne, zmieniono model dystrybucji oprogramowania biurowego od giganta z Redmond na smartfony. Od teraz z pełnej wersji aplikacji Word, Excel i PowerPoint na telefony z Androidem i iPhone’y użytkownicy domowi mogą korzystać bezpłatnie.

Pakiet Microsoft Office w końcu trafił na najpopularniejsze tablety świata. CEO firmy, Satya Nadella, na poświęconej temu wydarzeniu konferencji, zapowiedział udostępnienie pakietu przygotowanego pod interfejs dotykowy iPadów z systemem iOS. Aplikacja dostępna jest bezpłatnie, ale domyślnie pozwala wyłącznie na podgląd dokumentów. W celu ich edycji trzeba wykupić abonament Office 365.

Warto dodać, że do tej pory pakiet Office od Microsoftu dostępny był już na Androidzie i iOS w formie aplikacji przygotowanej z myślą o mniejszym, smartfonowym ekranie. Podobnie jak dziś w przypadku wersji tabletowej, aby uzyskać możliwość edycji plików trzeba było wykupić subskrypcję Office 365. W ramach tego abonamentu użytkownicy mogą korzystać z aplikacji takich jak Word, Excel i PowerPoint na wielu różnych platformach.

Zobacz również:

  • Xbox Series X/S - Microsoft zaprezentował nowe dyski. Znamy ceny
Pakiet Microsoft Office na smartfony z iOS i Androidem za darmo

Wraz z premierą tabletowego wydania Office’a jego twórcy postanowili uwolnić wersję smartfonową. Od teraz użytkownicy domowi będą mogli do woli przeglądać i edytować dokumenty na swoich telefonach, a wykupienie abonamentu konieczne będzie tylko do edycji plików w edytorach aplikacji wchodzących w skład pakietu Microsoft Office na tablety i komputery.

Pakiet Microsoft Office na smartfony, z którego mogą bezpłatnie korzystać użytkownicy domowi, można pobrać ze sklepów Google Play

(dla urządzeń z Androidem) i App Store (dla iPhone’ów).