Pakiet Microsoft Office w następnej kolejności trafi na tablety z Androidem

Premiera pakietu Office w wersji na tablety była dużym wydarzeniem dla większości osób interesujących się rynkiem nowych technologii. To też ważna chwila dla Microsoftu, który najwidoczniej zmienia strategię związaną ze swoim oprogramowaniem.

Gigantowi z Redmond pod rządami nowego CEO, Satya Nadelli, najwyraźniej nie chodzi już tylko o dominację w świecie systemów operacyjnych. W przypadku komputerów oczywiście Windows nie ma sobie równych, ale już na rynku mobilnym urządzenia z okienkami, a dokładniej z kafelkami nie sprzedają się najlepiej w porównaniu do produktów z Androidem i iOS.

Z tego powodu Microsoft idzie w kierunku oferowania użytkownikom swoich usług niezależnie od platformy. Firma najwyraźniej chce być obecna nie tylko na swoim podwórku, ale też tam, gdzie już zadomowili się użytkownicy. Pierwszym krokiem było wydanie wersji pakietu biurowego Office 365 na tablety iPad, a kolejnym ma być natomiast pojawienie się Worda, Excela i PowerPointa na urządzeniach z Androidem o przekątnej powyżej 7 cali.

Zobacz również:

  • Aplikacje i Gry na Androida za darmo. Promocje, obniżki, przeceny [17.09.2021]
  • Windows 11 wprowadza przebudowaną aplikację Zdjęć
Pakiet Microsoft Office w następnej kolejności trafi na tablety z Androidem

Jak na razie mobilny Office 365 dostępny jest w nowej wersji na tablety Apple oraz smartfony z iOS i Androidem. Powstanie tabletowej edycji dla systemu Google potwierdził jednak już pracownik Microsoftu. Oczywiście gigant z Redmond nie zapomina też o posiadaczach urządzeń wyposażonych w system Windows 8.1, a prace nad wydaniem Office'a dla urządzeń z Modern UI toczą się równolegle. Niestety brakuje nam jeszcze najważniejszej informacji, mianowicie dotyczącej daty premiery. Posiadacze tabletów innych marek niż Apple muszą uzbroić się w cierpliwość.

źródło: thenextweb.com