Pakiet biurowy Open Office na Androida już dostępny w Google Play

Na urządzenia działające pod kontrolą systemu mobilnego Android powstało już wiele pakietów biurowych, ale większość z nich to płatne aplikacje. Teraz do sklepu Google Play trafił bezpłatny Open Office, który dla wielu osób może stać się ciekawą alternatywą.

Wśród pakietów biurowych dla komputerów z systemem Windows najbardziej rozpoznawalny jest komercyjny Microsoft Office, ale wielu użytkowników decyduje się na skorzystanie z bezpłatnego pakietu Open Office udostępnianego na licencji Open Source. W przypadku urządzeń przenośnych z najpopularniejszym systemem operacyjnym mobilnym, czyli Androidem, sytuacja wygląda nieco inaczej.

Użytkownicy smartfonów i tabletów z Androidem mogą skorzystać z wielu różnych aplikacji służących do obróbki dokumentów, w tym Dokumentów Google zintegrowanych w chmurze Google Drive lub kupionego przez twórców Androida Quick Office. Dostępne jest też wiele alternatywnych, w większości wypadków płatnych aplikacji. Dołączył do nich jeszcze jeden pakiet nazwany AndrOpen Office.

AndrOpen Office to androidowy port Open Office z komputerów stacjonarnych bez zmiany interfejsu; z tego powodu sprawdzi się on lepiej na tabletach, niźli na smartfonach. Aplikacja posiada wszystkie funkcje desktopowego wydania wraz z obsługą języka polskiego. Na pakiet składają się programy Writer (odpowiednik Microsoft Word), Calc (odpowiednik Excela), Impress (zastępowstwo PowerPointa) oraz Draw (do rysowania), Math (edytor równań) i Base (obsługa baz danych).

AndrOpen Office można pobrać za darmo ze sklepu Google Play.