Pakiet e-usług HP

Hewlett-Packard wprowadził na rynek pakiet usług, przeznaczony dla potrzeb elektronicznego handlu dokonywanego za pośrednictwem urządzeń przenośnych.

Najnowszą propozycją Hewlett-Packarda, skierowaną do firm zajmujących się biznesem elektronicznym, jest pakiet usług, przeznaczony między innymi do obsługi transakcji zawieranych za pośrednictwem urządzeń przenośnych, czyli telefonów komórkowych, komputerów naręcznych i notebooków. Pakiet jest swoistą nakładką na istniejące tego typu rozwiązania, firmowane przez HP, a przeznaczone dla tradycyjnej infrastruktury sieciowej. Dzięki nakładce zestaw oprogramowania przeznaczonego dla urządzeń przenośnych BroadVision zostanie zintegrowany z systemem zarządzania OpenView Manager.

Oprócz rozwiązań programowych, HP oferuje także usługi związane z integracją obu systemów, a także z doradztwem, dzięki któremu możliwe staje się przeniesienie dotychczasowej działalności w nowe wymiary. W ramach tego programu koncern oferuje sprzedaż serwerów ze znaczkiem HP oraz ich integrację z istniejącą siecią. Oddzielnym, lecz ważnym punktem oferty jest oferta sprzedaży notebooków HP lub komputerów naręcznych Jornada, zaprojektowanych specjalnie dla e-biznesu.

John Chapman, prezes ds. strategii i rozwoju firmy Hewlett-Packard, uważa, że nic nie stoi na przeszkodzie w poszerzeniu oferty o urządzenia i rozwiązania dostosowane do potrzeb konkretnego użytkownika. "Jeśli jakaś firma wymaga drukarek bezprzewodowych i dodatkowo przenośnych, dostarczymy je" - twierdzi J. Chapman. Według jego słów praktycznie w każdej firmie można zastosować rozwiązania proponowane przez jego koncern. System ten przydatny jest zarówno ogromnym firmom, posiadającym setki oddziałów i agentów terenowych, jak ma to miejsce w przypadku dużych firm ubezpieczeniowych, jak i niewielkim przedsiębiorstwom, zajmującym się - przykładowo - dostarczaniem spersonalizowanych serwisów informacyjnych.


Zobacz również