Pakiet multimedialny - Nero 8

Od wielu lat użytkownicy na całym świecie przyzwyczaili się do korzystania z Nero Burning ROM, jako podstawowej aplikacji do nagrywania płyt CD, a potem również DVD. Ósme wydanie jest rozbudowane do granic możliwości i aż strach pomyśleć co będzie dodane do wersji dziewiątej (w redakcji spekulujemy na temat edytora WWW i przeglądarki internetowej). A na poważnie, to postanowiliśmy się przekonać, czy rzeczywiście warto wydawać ponad 200 zł na kombajn do wszystkiego.

Na początku września pisaliśmy o nowych funkcjach nowej wersji Nero 8. Popularność materiału Nero 8 do pobrania oraz dyskusja jaka przetoczyła się pod tekstem skłoniła nas do bliższego spojrzenia na funkcje tego programu.

POBIERZ BEZPŁATNIE NERO 8

Instalacja z płyty jest dość długa, ale przebiega bez żadnych problemów. Sprawę ułatwia polska lokalizacja interfejsu. Rzecz jasna im szybszy komputer, tym sprawniej przebiega cały proces. Producent podaje jako minimalne wymagania Windows 2000, XP, 2003 i oczywiście Vista. Użytkownicy systemów 64-bitowych powinni zastanowić się przed zakupem, gdyż wszystkie aplikacje działają w trybie x86. Wyjątkiem jest InCD - program pozwalający na zapisywanie danych na nośniku wielokrotnego użytku, tak jak na zwykłym napędzie magnetycznym. Ważne jest (zwłaszcza w starszych systemach) zainstalowanie wszystkich uaktualnień, gdyż Nero nie uruchomi się np. bez SP4 dla Windows 2000.

Liczba programów w pakiecie robi wrażenie

Liczba programów w pakiecie robi wrażenie

Jeżeli chodzi o wymagania sprzętowe, to komputer powinien posiadać co najmniej procesor Pentium III 1 GHz i 256 MB RAM. Taką konfigurację można między bajki włożyć, gdyż wykorzystanie procesora Core 2 Duo w czasie uruchamiania niektórych aplikacji sięga 100%, nie mówiąc już o edycji wideo. Warto w dokumentacji sprawdzić wymagania dla poszczególnych składników Nero, bo może się okazać, że bez odpowiedniej karty telewizyjnej nie wykorzystasz funkcji multimedialnych.