Pakiety usług telekomunikacyjnych dla biznesu

Szukasz najlepszej oferty telekomunikacyjnej dla swojej firmy? W jednym abonamencie chcesz mieć zarówno telefon, jak i dostęp do Internetu? Teraz jest to możliwe.


Pracownicy twojego przedsiębiorstwa potrzebują zarówno telefonu, jak i dostępu do Sieci - to pewne. Zastanawiasz się, jak z gąszczu wielu dostępnych na rynku ofert wybrać tę najbardziej opłacalną? Zamiast kupować osobno łącze internetowe i osobno usługi telefoniczne, skorzystaj z pakietów usług telekomunikacyjnych.

Polscy operatorzy telefonii komórkowej i tradycyjnej są nastawieni na indywidualny dobór ofert dla firm. Proponują ci kilka telefonów, darmowe minuty, korzystne abonamenty, rozmaite gratisy, a dodatkowo, w niższej cenie możesz otrzymać także dostęp do Internetu. Są to jednak usługi zupełnie oddzielne, a w związku z tym wcale niekoniecznie najkorzystniejsze, zarówno jeśli chodzi o ogólną funkcjonalność, jak i cenę. Tu uwidacznia się wyższość pakietów, które w ramach jednego abonamentu zapewnią twojej firmie dostępność wszystkich wspomnianych usług, a także umożliwią rozmowy telefoniczne przez Internet (a więc znacznie tańsze niż w zwykłej telefonii stacjonarnej, o komórkowej nie wspominając), prosty system rozliczeń, pełną kontrolę połączeń i wiele innych udogodnień, których próżno by szukać w standardowych usługach telefonicznych czy internetowych.

Przyjrzeliśmy się ofertom wszystkich największych operatorów telekomunikacyjnych oraz tych mniejszych i sprawdziliśmy, czy mają w swoich ofertach pakiety. Okazuje się, że jest to dopiero raczkujący rynek. Właściwie tylko jedna firma podeszła do tego zagadnienia w sposób prawdziwie profesjonalny - mowa o Netii i jej usłudze OneOffice. Inni operatorzy albo nie dostrzegli jeszcze tego rozwijającego się rynku, albo udają że nie dostrzegli, jednocześnie naprędce przygotowując swoją kontrpropozycję, albo przygotowali podobne usługi, ale czy mogą one równać się z usługą Netii? Zobaczmy.

Netia OneOffice

W skład pakietu OneOffice wchodzi dostęp do Internetu i usługi głosowe (telefonia stacjonarna i komórkowa). Ponadto Netia dorzuca hosting i oprogramowanie antywirusowe wraz z firewallem do każdego wykupionego stanowiska. Dodajmy do tego jeszcze obecność zapasowej linii telefonicznej (z dodatkowym numerem telefonu), darmowe rozmowy z innymi użytkownikami OneOffice'a oraz ruter WiFi, który umożliwia tworzenie sieci bezprzewodowych i robi się naprawdę ciekawie.

Pakiety usług telekomunikacyjnych dla biznesu

Jak na razie usługa Netii rządzi. Nie ma na rynku żadnej porównywalnej oferty.

Jednym z najciekawszych składników oferty Netii jest usługa OnePhone. Jej główne cechy to: 10 tys. minut na rozmowy w abonamencie, połączenia do sieci komórkowych w cenie 40 gr za minutę oraz połączenia międzynarodowe od 20 gr za minutę z telefonu stacjonarnego i od 1,40 zł z telefonu komórkowego (wszystkie ceny netto). Wszystkie połączenia z innymi użytkownikami usługi OneOffice są bezpłatne. Jeśli chcesz, możesz zachować dotychczas używane numery telefonów.

Dzięki zastosowaniu ruterów WiFi telefon komórkowy, będąc w zasięgu sieci bezprzewodowej, staje się urządzeniem stacjonarnym. Możesz z niego zarówno odbierać, jak i wykonywać bezpłatne połączenia na numery stacjonarne (w ramach dostępnego limitu minut) i komórkowe w cenie 40 gr za minutę.

Jeśli zdecydujesz się na abonament komórkowy, na każdy wykupiony numer telefonu (stacjonarny i komórkowy) otrzymasz nawet 75 dodatkowych minut na rozmowy. W ramach usługi Netia oferuje 5 modeli telefonów komórkowych - trzy za symboliczną złotówkę (Nokia 3120, E51 i Sony Ericsson SE G900) oraz dwa bardziej zaawansowane: Nokia E71 (od 219 zł) i E90 (od 1169 zł).

W ramach usługi każdy telefon komórkowy z funkcjami internetowymi jest chroniony przed zagrożeniami z Sieci za sprawą oprogramowania Mobile Security firmy F-Secure. Ten unikalny pakiet bezpieczeństwa zawiera zaporę sieciową, program antywirusowy i antyszpiegowski. Specjalna funkcja zdalnego dostępu zabezpiecza dane przechowywane w pamięci telefonu i na karcie SIM przed dostaniem się w niepowołane ręce. W razie zgubienia lub kradzieży urządzenia wysyłasz tzw. "cichego" SMS-a, który zostanie odebrany przez aparat bez żadnego sygnału dźwiękowego lub komunikatu ekranowego, i spowoduje automatyczne usunięcie danych (obecnie ta funkcja jest dostępna tylko w urządzeniach z systemem operacyjnym Symbian S60).

OneOffice to także dostęp do Internetu o przepustowości 2 Mb/s dla pobierania danych i 512 Kb/s dla wysyłania. Każdy użytkownik otrzymuje stały adres IP, dzięki któremu może bez problemów łączyć się zdalnie z komputerem na stanowisku pracy i tym samym wykonywać niektóre obowiązki poza siedzibą firmy. Nad bezpieczeństwem stacji roboczych czuwa oprogramowanie F-Secure Internet Security, które obejmuje zaporę sieciową, antywirus, antyspam i moduł antyszpiegowski.

W ramach hostingu dostajesz 800 MB pojemności na pocztę e-mail (dla każdego użytkownika) oraz 200 MB na stronę WWW. Wszystkie mechanizmy do zarządzania kontem na serwerze wywodzą się z platformy NetHosting (niezależnie oferowane przez Netię usługi hostingowe pod adresem nethosting.pl), gwarantując łatwą (także dla osób nie posiadających odpowiedniej wiedzy) i w wielu przypadkach automatyczną konfigurację.

Wysokość opłat abonamentowych za usługę OneOffice zależy od ilości użytkowników. Jeśli prowadzisz firmę jednoosobową, zapłacisz 189 zł miesięcznie. Za dwóch użytkowników opłata wynosi 198 zł (po 99 zł za osobę), za trzech - 267 zł i tak dalej - abonament jednostkowy maleje aż do 79 zł za osobę przy 10 użytkownikach (wszystkie ceny netto).