Pakistan przeprowadza cyberataki na Indie?

Atak hakerów miał ujawnić dane indyjskich urzędników.

Pakistan przeprowadza cyberataki na Indie?

Ponoć doszło do naruszenia danych indyjskich urzędników przez witrynę hostowaną w Pakistanie. Raport The Hindu zacytował wewnętrzny rządowy dokument mówiący:

Niedawne naruszenia danych Air India i innych firm, takich jak Domino's, Big Basket itp., doprowadziły do ​​ujawnienia identyfikatorów e-mail i haseł wielu użytkowników, w tym wielu rządowych wiadomości. Skradzione skrzynki e-mail w domenach rządowych, takich jak nic.in i gov.in, są w zagrożeniu cybernetycznym, (...) "przeciwnicy" wykorzystują je do wysyłania złośliwych wiadomości wszystkim urzędnikom.

Rząd alarmował, że hakerzy mają zamiar zaatakować urzędników państwowych przy użyciu różnych metod, w tym phishingu, w ramach którego wysyłają e-maile do urzędników. Kilku z nich, w tym urzędnicy ministerstwa obrony, otrzymało złośliwy link także przez WhatsApp, a nawet SMS, proszący ich o zaktualizowanie statusu szczepień przeciwko COVID-19. Niezależny badacz bezpieczeństwa internetowego, Rajshekhar Rajaharia stwierdził:

Hakerzy, wysyłający e-maile do urzędników państwowych, stworzyli stronę Covid19India.in, podobną do witryny rządowej. Strona ta pobierała adres mailowy i hasło urzędnika. Witryna była hostowana w Pakistanie.

Co ciekawe, rząd Indii w komunikacie prasowym zaprzeczył doniesieniom, mówiącym o cyberwłamaniu. Władze utrzymują, że system poczty elektronicznej jest całkowicie bezpieczny. Skąd więc notatka alarmująca użytkowników? Przypomnijmy, że w zeszłym roku atak na Air India naruszył 4,5 mln podmiotów danych na świecie.

Zobacz także: Najlepsze mikrofony do streamingu [RANKING 2021]

Zobacz również:

  • 35 000 kont PayPal zaatakowanych - czy Twoje także?
  • Jak nie dać się oszukać w wakacje? Oto najlepsze sposoby

Źródło: techradar.com


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: