Pali się gigantyczna bateria Tesli! Co na to Elon Musk?

Tesla nie zaczyna weekendu w najlepszych nastrojach. W Australii płonie właśnie wielka, 13 tonowa bateria litowa wyprodukowana przez Teslę. Co na to założyciel firmy - Elon Musk? Czy pożar wpłynie na wizerunek Tesli?

Media z Australii donoszą, że zapaliła się 13 tonowa bateria litowa znajdująca się w jednym z kontenerów, który jest częścią jednej z największych baterii wyprodukowanych przez Teslę. Jak wygląda gaszenie Victorian Big Battery?

Victorian Big Battery
Źródło: tesla.com

Victorian Big Battery

Źródło: tesla.com

Do pożaru doszło w Moorabool w stanie Victoria w Australii. Zgłoszenie wpłynęło do FRV (Fire Rescue Victoria) - lokalnej straży pożarnej, która walczy z ogniem i opanowuje sytuację. Co ciekawe do monitorowania akcji gaśniczej zostały wysłane drony, które z wykorzystaniem specjalnie przeszkolonego operatora obserwują przebieg akcji gaśniczej z powietrza.

Zobacz również:

  • Tesla Model S Plaid ustanowiła światowy rekord prędkości! [Zobacz film]
  • iOS 14 i kolejne problemy. Tym razem przegrzewanie się urządzeń
  • Lidl: tanie narzędzia warsztatowe - aktualna oferta [18.09.21]

Lokalne władze wydały ostrzeżenie w związku z toksycznym dymem, który wydobywa się z płonącego modułu. Informacja została wydana przez VicEmergency - odpowiednika polskiego Alertu RCB.

Ogromna bateria Victorian Big Battery została zamówiona w listopadzie 2020 roku przez australijski rząd. Ma ona pomóc w osiągnięciu postanowień klimatycznych, które zakładają zwiększenie zużycia energii odnawialnej.

Bateria Victorian Big Battery miała zostać uruchomiona w wakacje 2021 roku.

Elon Musk nie wydał jeszcze oficjalnego oświadczenia w sprawie. Akcje Tesli nadal rosną. W chwili obecnej nie wiemy czy pożar spowoduje spowolnienie wzrostu ich cen.

Źródło inspiracji: 7NEWS Melbourne