Palm Vx wchodzi do Europy

Firma Palm postanowiła wprowadzić na rynek europejski serię przenośnych komputerów Palm Vx, dostępną do tej pory jedynie w Stanach Zjednoczonych.

Seria przenośnych komputerów firmy Palm o nazwie Vx to urządzenia zaopatrzone w dodatkową pamięć pozwalającą na pracę w programach wymagających dostępu do obszernych baz danych. Ponadto Palm Vx to pierwszy przenośny komputer dostępny poza Stanami Zjednoczonymi, który wykorzystuje wersję 3.5 systemu operacyjnego Palm OS, oferującego użytkownikom wiele wygodnych funkcji, np. dostęp do menu widoków za pomocą ekranu dotykowego, efektywny system zabezpieczania danych osobowych, szybkie kopiowanie i synchronizacja książki adresowej itp.

Palm Vx jest wyposażony w 8 MB pamięci, szybki mechanizm synchronizacji danych za pomocą portu na podczerwień. Urządzenie współpracuje z Palm Portable Keyboard - przenośną i składaną klawiaturą. Po złożeniu ma ona wymiary 9,1cm x 13 cm x 2cm i waży 230 g, a po rozłożeniu w niczym nie różni się od standardowej klawiatury komputerów stacjonarnych.

Oprócz prezentacji modelu Vx, firma Palm przedstawiła dostępny już na całym świecie Palm IIIc z kolorowym wyświetlaczem. Obecnie jest to najlżejszy (192 g) i najmniejszy w pełni funkcjonalny przenośny komputer z kolorowym ekranem dostępny na rynku. Cena Palm IIIc została ustalona na 449 USD.