Palm: nowy OS i nowy smartfon już w czwartek?

Wszystko wskazuje na to, że Palm przygotowuje się do zaprezentowania swojego nowego systemu operacyjnego o nazwie Nova. Premiery może doczekać się również nowe urządzenie pracujące pod kontrolą tego właśnie systemu. Prezentacja obu produktów ma nastąpić na zbliżających się targach CES (Consumer Electronics Show), które odbędą się w Las Vegas.

Targi CES rozpoczną się już 8 stycznia. To na nich właśnie Palm ma zaprezentować nowy system operacyjny, z którym firma wiąże ogromne nadzieje. To dzięki niemu ma ona powrócić na pozycję lidera na rynku smartfonów. Według wcześniejszych informacji podanych przez prezesa firmy, Jona Rubinsteina, Nova ma być systemem przeznaczonym nie tylko dla smartfonów, ale także dla czytników książek elektronicznych czy mobilnych konsol do gier.

Według niepotwierdzonych jeszcze informacji nowy smartfon Palma ma posiadać klawiaturę typu QWERTY, która ma być wysuwana spod dużego ekranu dotykowego. Jego produkcją, podobnie jak i modelu Treo Pro, ma zająć się firma HTC.

Ostatnie dane finansowe firmy nie należą do najlepszych. W drugim kwartale roku fiskalnego 2008 r. koncern poniósł straty w wysokości 500 mln dolarów i zanotował 13-procentowy spadeku sprzedaży. Czy nowe urządzenie i system operacyjny pomoże Palmowi poprawić swoją sytuację?