Palm telefonem

Firmy RealVision i Palm zaprezentowały przystawkę spełniającą rolę telefonu komórkowego dla urządzeń PDA.

Palm i RealVision Technology zaprezentowały specjalną przystawkę telefoniczną do podręcznych komputerów typu Palm. Urządzenie pozwala na to, by cyfrowy asystent Palm V działał także jako telefon komórkowy. Oprócz przystawki, "dołączanej" do PDA, w zestawie znajdują się słuchawki. Urządzenie jest kompatybilne z systemem telefonii komórkowej GSM. W sprzedaży pojawi się w przyszłym roku w cena 299 USD. Początkowo produkt ten będzie dostępny w Europie i Azji, gdyż na tych kontynentach dominuje GSM. Tim Roper, dyrektor firmy Palm, stwierdził, że przedsiębiorstwo na razie nie ma planów dotyczących rynku amerykańskiego.

Zdaniem Tima Scannella, analityka z firmy Mobile Insights, dodanie funkcjonalności telefonu komórkowego do PDA jest ważną częścią strategii Palma. Uważa on, że taka funkcjonalność może wkrótce stać się standardem stosowanym w podręcznych komputerach produkowanych przez tę firmę. Prezentacja przystawki do przenośnych Palmów odbyła się kilka dni po tym, jak firma Handspring przedstawiła własne rozwiązanie - VisorPhone dla urządzeń Handspring Visor.

Nie tylko producenci asystentów cyfrowych próbują zintegrować PDA z telefonami. Nad podobnymi rozwiązaniami pracują również producenci telefonów komórkowych. Niektórzy producenci, m.in. Nokia i Kyocera, już wykupili licencję na system Palm OS.


Zobacz również