Palm - trzy nowe handheldy

Znany producent komputerów "podręcznych" zaprezentowal trzy nowe palmtopy - Tungsten T3, Tungsten E oraz Zire 21. Na szczególną uwagę zasługuje pierwszy z nich - wyposażony jest w świetnej jakości wyświetlacz (z możliwością zmiany orientacji ekranu) oraz obsługę bezprzewodowych sieci Wi-Fi.

Każdy z nowych handheldów przeznaczony jest dla innej grupy użytkowników - Tungsten T3 to produkt dla najbardziej wymagających (i zamożnych) użytkowników biznesowych. Tungsten E to również produkt dla "zawodowców" - z tym, ze tych odrobinę mniej wymagających i zasobnych, zaś Zire 21 przeznaczony jest dla każdego, kto potrzebuje prostego, acz funkcjonalnego palmtopa.

Tungsten T3

Palm - trzy nowe handheldy

Tungsten T3

Urządzenie wyposażono w wyświetlacz o rozdzielczości 320 x 480 pikseli (o 50% większy od stosowanych w poprzednich modelach), który może wyświetlać obraz zarówno poziomo, jak i pionowo (to odpowiednik znanej z wyświetlaczy LCD funkcji Pivot). Przedstawiciele Palma zapewniają, że znacznie ułatwia to pracę z niektórymi typami dokumentów.

Palm - trzy nowe handheldy

Tugnsten T3

"Sercem" nowego Tungstena jest procesor Intel XScale 400 MHz, zaś konfigurację uzupełniają: moduł Bluetooth i 64 MB pamięci RAM (z czego 52 MB są dostępne dla użytkownika). Urządzenie sprzedawane będzie z preinstalowanym systemem Palm OS 5.2.1, pakietem oprogramowania biurowego oraz aplikacją do rozpoznawania pisma. Tungsten T3 wyposażono również w układ niezbędny do korzystania z bezprzewodowych sieci. Cenę urządzenia ustalono na 399 USD.

Tungsten E

Palm - trzy nowe handheldy

Tungsten E

Tungsten E jest o 200 USD tańszy - urządzenie ma mniej pamięci RAM (32 MB), wolniejszy procesor (OMAP 311 126 MHz) i mniejszy wyświetlacz (kolorowy, 320 x 320 pikseli). Palmtop sprzedawany będzie z podobnym jak w przypadku T3 pakietem oprogramowania.

Zire 21

Palm - trzy nowe handheldy

Zire 21

"Budżetowy" palmtop Palma - kosztuje zaledwie 99 USD. Urządzenie wyposażono w 8 MB pamięci, monochromatyczny wyświetlacz o rozdzielczości 160 x 160 pikseli i procesor OMAP 311 126 MHz. Podobnie jak nowe Tungsteny, również nowy Zire pracuje pod kontrolą systemu Palm OS 5.2.1.

Więcej informacji:

http://www.palm.com