Palm z Windowsem

Firma Palm zaprezentowała pierwszy model smartphone'a Treo, pracującego pod kontrolą systemu Windows Mobile. Szefowie firm Palm, Microsoft i Verizon spotkali się w San Francisco, aby oficjalnie zaprezentować urządzenie.

Urządzenie, nad którym prace trwały już od kilku lat, było jedną z najpilniej strzeżonych tajemnic firmy Palm. Póki co, nie jest jeszcze znana jego nazwa handlowa, aczkolwiek według niepotwierdzonych na razie informacji najprawdopodobniej będzie to Palm Treo 700w.

Palm z Windowsem

Palm z Windows Mobile

Na początku urządzenie będzie dostępne w sieci Verizon Wireless - nastąpi to jednak nie nie wcześniej niż na początku przyszłego roku. Pracując w szerokopasmowej sieci EV-DO będzie oferowało prędkości przesyłania danych rzędu kilkuset kilobitów na sekundę.

Zaprezentowany właśnie Palm Treo będzie pracował pod kontrolą systemu Windows Mobile 5.0. Wyposażono go w 64 MB pamięci (rozszerzalnej poprzez karty SD) i moduł bezprzewodowej komunikacji Bluetooth. Rozdzielczość ekranu to 240 x 240 pikseli, natomiast wbudowany aparat fotograficzny będzie dysponował 1-megapikselową matrycą.

Nie ma na razie żadnych informacji o wersji GSM (przedstawiciele firmy Palm sugerują, że raczej nie pojawi się ona wcześniej niż w drugiej połowie przyszłego roku).

Oficjalny komunikat firmy Palm


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: