Palm z pingwinem

Przedstawiciel firmy Palm potwierdził oficjalnie, że firma zamierza wprowadzić do swoich urządzeń nowy system operacyjny, nad którym pracowała przez kilka ostatnich lat. System ten będzie zbudowany na bazie Linuksa - firma ma nadzieję, że dzięki temu będzie bardziej elastyczny i pozwoli jej lepiej konkurować na rynku.

Palm od początku używał w swoich produktach własnego systemu PalmOS mającego swoją drogą wielu zagorzałych fanów. Około półtora roku temu firma zdecydował się jednak także na inne rozwiązania i zaprezentowała "Palma z Windowsem". Niedawno też nastąpiły kolejne perturbacje i system zmienił nazwę na Garnet OS.

Teraz firma zamierza wyposażyć swoje urządzenia w system spod znaku pingwina - jej przedstawiciele mają nadzieję, że dzięki temu cała platforma stanie się bardziej elastyczna i konkurencyjna. Ed Colligan z firmy Palm nie podał żadnych bardziej szczegółowych danych na ten temat, przyjdzie nam więc jeszcze poczekać na oficjalną prezentację nowego systemu (która - według zapewnień Colligana - powinna nastąpić jeszcze w bieżącym roku).

Nowy system będzie najprawdopodobniej wyposażony w przeglądarkę Opera i program do obsługi poczty Chattermail. Oprócz tego ma zapewnić kompatybilność ze starym systemem Palm OS Garnet.