Palmtopy na każdą kieszeń

Lider na rynku palmtopów Palm Computing obniża ceny oraz dodaje nowe usługi i funkcje do swoich produktów: Palm III, Palm V i Palm VII.

Dostępny dotychczas w sklepach w Nowym Jorku oraz na stronie Palm.net, bezprzewodowy Palm VII (599 USD) kosztuje teraz 499 USD. Firma obniżyła też cenę Palm V z 449 USD do 369 USD. Cena Palm IIIe spadła z 229 USD do 179 USD, a model Palm IIIx z 8 MB RAM kosztuje 299 USD (do tej pory 369 USD).

Producent przedstawił także nowy model - Palm Vx - wyposażony w 8 MB RAM, manager sieciowych kanałów informacyjnych AvantGo oraz zapewniający wydajniejszą synchronizację z innymi urządzeniami w paśmie podczerwieni.

Palm nawiązał też współpracę z firmami oferującymi dostęp do poczty elektronicznej: ThinAirMail i Ipopper, umożliwiając użytkownikom swych urządzeń korzystanie z kont pocztowych POP. Współpraca z MonkeyMail i Visto Briefcase ma zapewnić obsługę "forwardowania" wiadomości.

Rozszerzono i obniżono także koszty usług internetowych dla modelu Palm VII - użytkownicy otrzymują dostęp do Amazon, eBay i Fidelity Investments. Miesięcznie mogą pobrać 50 KB danych za 9 USD, 150 KB za 24 USD i 300 KB danych za 39 USD. W ramach promocji przez najbliższe sześć miesięcy serwis Palm.net oferuje miesięczne pobieranie 1000 KB danych za jedyne 39 USD.