Palmy + komórki

Firma Palm wprowadziła do sprzedaży nowy zestaw, umożliwiający współpracę popularnych palmtopów z telefonami komórkowymi.

W tym tygodniu Palm poszerzył ofertę o Mobile Internet Kit - sprzętowo programowy zestaw, który umożliwi użytkownikom komputerów przenośnych tej firmy połączenie ich z telefonami komórkowymi z wykorzystaniem podczerwieni. Takie rozwiązanie ma pozwolić na surfowanie za pomocą Palmów przy prędkości transmisji na poziomie 7-9 Kb/s. Oprogramowanie, wchodzące w skład zestawu, zawiera przeglądarkę WWW, narzędzia umożliwiające obsługę kont e-mail i korzystanie z serwisów WAP. Zestaw można zainstalować w urządzeniu działającym pod kontrolą systemu Palm OS co najmniej w wersji 3.5, w starszych modelach niestety uaktualnienie systemu może być niemożliwe. Po instalacji Mobile Internet Kit urządzenie będzie praktycznie zapewniało takie same funkcje, jak niedostępny w Polsce Palm VII.

Palm nie tylko dostarcza niezbędny sprzęt, ale także ułatwia rozpoczęcie pracy w sieci. Firma uruchomiła portal dla użytkowników swoich przenośnych urządzeń, obejmujący 25 kategorii tematycznych i umożliwiający personalizację informacji.


Zobacz również