Pamięci G.Skill GT1 DDR3 dostępne na polskim rynku

Na polskim rynku są już dostępne pamięci G.Skill GT1 DDR3. Układy zwracają na siebie uwagę za sprawą zaawansowanego systemu chłodzenia o nazwie Thermaltake RamOrb.

O nowych pamięciach firmy G.Skill informowaliśmy w drugiej połowie października bieżącego roku. Nie znaliśmy wówczas ich cen ani terminu wprowadzenia do sprzedaży. Zestawy składające się z dwóch modułów o pojemności 2 GB każdy są obecnie dostępne w sieci salonów komputerowych Reactor. Wersja taktowana zegarem o częstotliwości 1800 MHz (opóźnienia 8-8-8-21) została wyceniona na 1199 zł, natomiast za zestaw, który pracuje z częstotliwością 2000 MHz (opóźnienia 9-9-9-24) należy zapłacić 1499 zł. W obydwu przypadkach wykorzystywane jest napięcie 1.9 V. Układy są objęte wieczystą gwarancją producenta.

Pamięci G.Skill GT1 DDR3 dostępne na polskim rynku

Pamięci G.Skill GT1 DDR3 z systemem chłodzenia Thermaltake RamOrb

Elementem, za sprawą którego pamięci firmy G.Skill przyciągają uwagę użytkowników jest system chłodzenia Thermaltake RamOrb. Wykorzystuje on między innymi dwa aluminiowe radiatory oraz miedziany ciepłowód, na którym zamontowany został 50-milimetrowy wentylator podświetlany niebieskimi diodami LED. Warto dodać, iż kąt nachylenia ciepłowodu może być regulowany, co pozwala dostosować jego położenie do warunków panujących wewnątrz obudowy danego komputera.