Pamiętasz Librę - kryptowalutę Facebooka? Zmieniła nazwę i...

W 2019 roku Facebook narobił sporo zamieszania, zapowiadając wprowadzenie swojej kryptowaluty. I co się właściwie z nim stało?

Fot.: TechSpot

Jeśli ktoś pamięta, w 2019 roku sporo firm deklarowało tworzenie swoich kryptowalut, jednak wszystkich przyćmił Facebook. Jego Libra wywołała niepokoje w wielu krajach świata, gdzie widziano ją jako zagrożenie dla systemu gospodarki, ekonomii oraz stabilności klasycznych walut. W związku z tym wiele globalnych marek, które obiecywały swoje poparcie (w tym PayPal i Mastercard), wycofały się z obietnic i o projekcie zrobiło się cicho. Libra Association, czyli spółka zarządzająca projektem, na jakiś czas zniknęła z pola widzenia.

Powróciła jednak pod koniec 2021 roku, kiedy to nazwa Libra została zmieniona na Diem. A następnie... sprzedano cały projekt Silvergate Capital Corporation. Oznacza to, że kryptowaluta Facebooka nigdy nie ujrzy światła dziennego. Stuart Levey, stojący na czele Diem, wydał oświadczenie, w którym poinformował, że decyzja o sprzedaży nastąpiła na skutek rozmów z regulatorami oraz z powodu braku perspektyw rozwoju Diem. A więc Libra trafia na śmietnik historii - ostatecznie i nieodwołalnie.

Zobacz również:

  • Facebook - jak usunąć konto?
  • Instagram i Facebook będą płatne! Nowa subskrypcja już w drodze

Źródło: TechSpot


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: