Pamiętasz jeszcze GameBoya? Właśnie uruchomiono na nim GTA V i streaming obrazu z PC!

Konsola z lat 80-tych dzięki modułowi Wi-Fi zyskała drugie życie. Oryginalny GameBoy potrafi obsłużyć GTA V i być dodatkowym wyświetlaczem dla komputera z Windowsem.

GameBoy od Nintendo to z pewnością jedna z najważniejszych konsol na rynku, która znacząco przyczyniła się do rozwoju tego segmentu w latach 90-tych XX wieku oraz na początku XXI wieku.

GameBoy Color
Źródło: nintendo.com

GameBoy Color

Źródło: nintendo.com

Jako klasyk GameBoy nadal obecny jest w popkulturze oraz na półkach kolekcjonerów i zapalonych graczy. Jeden z nich wziął najbardziej poszukiwaną - pierwszą generację konsoli - i zrobią z nią rzecz praktycznie niemożliwą. Dzięki specjalnie przygotowanemu kartridżowi konsola otrzymała nowoczesne podzespoły oraz moduł Wi-Fi.

Zobacz również:

  • Nintendo Switch OLED - gdzie kupić najtaniej? Najlepsze oferty i promocje w polskich sklepach
  • Bayonetta Origins: Cereza and the Lost Demon – recenzja. Inna nie znaczy gorsza

Sebastian Staacks zamienił zabytkowy system do gier GameBoy na nowoczesne rozwiązanie, które pozwoliło odpalić GTA V z płynnością 20 klatek na sekundę.

Cały system ma oczywiście mnóstwo wad. Największą z nich jest archaiczny wyświetlacz GameBoya. Mowa o monochromatycznym ekraniku o rozdzielczości 160 x 144 pikseli, na którym GTA V wygląda gorzej od starych gier JAVA na telefony komórkowe sprzeda czasów smartfonów.

Nie zmienia to jednak faktu, że GTA V udało się odpalić na ponad 30-letnim sprzęcie.

GameBoy może służyć również jako dodatkowy wyświetlacz do komputera z systemem operacyjnym Windows. Jesteś zaintrygowany? Obejrzyj poniższy materiał na YouTube, aby dowiedzieć się szczegółowych informacji.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: