Panasonic - 103-calowa plazma

Jesienią tego roku na rynek trafi największy na świecie telewizor plazmowy ze stajni Matsushita Electric Industrial. Urządzenie dysponuje wyświetlaczem o przekątnej wynoszącej 103 cale.

Największy na świecie (o jeden cal większy od konkurencyjnego urządzenia Samsunga) telewizor plazmowy potrafi wyświetlić na 103-calowym ekranie obraz o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli i współczynniku kontrastu na poziomie 3000:1. Warto też mieć świadomość, że dwóm osobom ciężko będzie go wnieść do salonu gdyż waży, bagatela, 215 kg.

Panasonic - 103-calowa plazma

103-calowy telewizor firmy Panasonic (fot. Newlaunches.com)

Urządzenie dostępne jest już w systemie przedsprzedaży dla klientów biznesowych w USA. Powinno ono znaleźć zastosowanie głównie w stacjach telewizyjnych i jako elektroniczne tablice reklamowe. Klienci indywidualni najprawdopodobniej będą musieli się wstrzymać z zakupem do początku przyszłego roku.

Producent ma nadzieję sprzedawać 5000 sztuk nowych telewizorów rocznie. Niestety, cena urządzenia nie jest znana. Należy się jednak spodziewać, że będzie ona bardzo wysoka. Dla jej uzmysłowienia można dodać, że obecnie sprzedawany 65-calowy telewizor Matsushita został wyceniony na 7500 USD.