Panasonic: 32 GB pamięci flash dla kamer AVCHD

W kwietniu trafią na rynek nowe karty SDHC firmy Panasonic o pojemności 32 GB. Przeznaczone one są głównie dla użytkowników kamer AVCHD.

Przypomnijmy, karty SDHC (Secure Digital High Capacity) skonstruowane są w oparciu o wersję 2.00 specyfikacji kart Secure Digital (SD). Stworzone one zostały głównie z myślą o zapisywaniu nagrań wideo i zdjęć w wysokiej rozdzielczości. Mają to zapewnić wynikające ze specyfikacji gwarantowane (w zależności od klasy wydajności karty) minimalne szybkości ciągłego przesyłania danych: klasa 2: 2 MB/s; klasa 4: 4 MB/s; klasa 6: 6 MB/s

Nowa karta - model RP-SDV32GU1K - spełnia wymagania stawiane szóstej klasie specyfikacji. Oferuje transfer danych sięgający 20 MB/s i pozwala na zapis do 12 godzin materiału wideo w jakości 1440 x 1080i (6 Mb/s).

Warto dodać, że linia kart SDHC firmy Panasonic wraz z pojawieniem się na rynku jej najnowszego przedstawiciela będzie składała się z sześciu modeli o pojemności 1 GB, 2 GB, 4 GB, 8 GB, 16 GB i 32 GB (ten ostatni został wyceniony na 699 USD).