Panasonic: 8 GB SDHC dla nowych kamer HD

Wczoraj prezentowaliśmy dwie nowe kamery cyfrowe firmy Panasonic, rejestrujące obraz w wysokiej rozdzielczości (modele HDC-SD5 i HDC-SX5). Właśnie z myślą o nich gigant przedstawił również najnowszą kartę pamięci SDHC mogącą się pochwalić 8-gigabajtową pojemnością oraz spełnieniem wymagań szóstej klasy specyfikacji SDA 2.00.

Przypomnijmy, karty SDHC (Secure Digital High Capacity) skonstruowane są w oparciu o wersję 2.00 specyfikacji kart Secure Digital (SD). Stworzone one zostały głównie z myślą o zapisywaniu nagrań wideo i zdjęć w wysokiej rozdzielczości. Mają to zapewnić wynikające ze specyfikacji gwarantowane (w zależności od klasy wydajności karty) minimalne szybkości ciągłego przesyłania danych: klasa 2: 2 MB/s; klasa 4: 4 MB/s; klasa 6: 6 MB/s.

Panasonic RP-SDV08GU1K

Panasonic RP-SDV08GU1K

Nowa karta o oznaczeniu RP-SDV08GU1K zapewnia minimalny transfer danych na poziomie 6 MB/s (maksymalny - do 20 MB/s), czyli spełnia wymagania stawiane szóstej klasie specyfikacji. Należy ona do linii Pro High Class 6, która oferuje również modele o pojemności 1, 2 i 4 gigabajtów.

Nowość trafi na półki sklepowe we wrześniu, w cenie 160 USD. Jest też dobra informacja dla osób, które uważają że 8-gigabajtowa pojemność jest niewystarczająca. Firma Panasonic planuje bowiem jeszcze w tym roku wprowadzić do sprzedaży model oferujący możliwość zmagazynowania aż 16 GB danych.

Strona producenta.