Panasonic BDT310 - odtwarzacze Blu-ray ze specjalnym panelem bezdotykowym

Panasonic wprowadził właśnie na polski rynek 3 odtwarzacze Blu-ray na 2011 rok. Są to DMP-BDT310 i DMP-BDT110 (odtwarzacze Blu-ray 3D) oraz DMP-BD75, który jest przeznaczony dla tych, których nie interesuje trójwymiarowa przygoda. Miałem przyjemność zobaczyć na żywo te odtwarzacze Panasonika. Co nowego zaproponował nam Panasonic?

Panasonic Blu-ray

Co nowego w Blu-ray od Panasonika?

Muszę przyznać, że Panasonic naprawdę solidnie się przyłożył do odtwarzaczy z linii na 2011 rok. Co poprawiono?

Mniejsze, sprytniejsze bardziej oszczędne Blu-ray

Przede wszystkim zmniejszyły się rozmiary - odtwarzacze Blu-ray japońskiego koncernu są teraz o ładniejsze wiele zgrabniejsze, dużo węższe (bardziej prostokątne). Widać, ze Panasonic popracował solidnie nad wyglądem, gdyż wcześniej nie była mocna strona odtwarzaczy tej firmy. Co więcej, nowe odtwarzacze zużywają dwa razy mnie energii niż poprzednie modele (teraz jest ok. 10W). Poprawiono też czas uruchamiania i i odtwarzania płyt Blu-ray, który w poprzednich modelach był trochę przydługi - w tej chwili trwa to kilka sekund.

Zobacz również:

  • Panasonic przedstawia nowy obiektyw!

Panel bezdotykowy - to działa!

Ale największą nowością (której nie ma konkurencja jest czujnik bezdotykowy. Jak to działa? Jeżeli chcieliśmy włożyć lub wyjąć płytę z odtwarzacza, to do tej pory często zdarzało się, że w zaciemnionym pokoju, przy wyłączonym świetle musieliśmy szukać pilota po omacku, lub wstawać, aby włączyć światło lub na ślepo celować w przyciski na odtwarzaczu. Sprawdzałem tę funkcję nowych odtwarzaczy Panasonika własnoręcznie i... to działa. Wystarczy wysunąć rękę i odtwarzacz błyskawicznie wsuwa i wysuwa tackę z płytą. Proste rozwiązanie, małą funkcja, a jakże przydatna. Nie będziemy musieli już w ciemności szukać pilota, by włożyć lub wyjąć płytę. Ciekawe, kiedy konkurencja wprowadzi podobne rozwiązania?

Panasonic wprowadził Skype do Blu-ray

Kolejna ważna rzecz to fakt, że Panasonic wbudował w swoje odtwarzacze Blu-ray to, co wcześniej mogły jedynie telewizory tego japońskiego koncernu - możliwość rozmowy przez komunikator Skype. Żeby rozmawiać przez Skype na ekranie telewizora, trzeba jedynie zakupić dodatkową kamerkę podłączaną prze port USB.

Odtwarzacze Blu-ray warte zakupu

Na pierwszy rzut oka (bez testów) nowe odtwarzacze Blu-ray Panasonika prezentują się znakomicie i należą do czołówki tych urządzeń. Panasonic wreszcie zaprezentował odtwarzacze Blu-ray, do których trudno się przyczepić. Myślę, że jeżeli ktoś będzie zastanawiał się nad zakupem nowego odtwarzacza Blu-ray, to z pewnością powinien wziąć pod uwagę nowe modele japońskiego koncernu.