Panasonic DMP-BV100, czyli przenośny odtwarzacz Blu-ray z tunerami TV

Panasonic zaprezentował przenośny odtwarzacz Blu-ray wyposażony w 8,9-calowy wyświetlacz oraz zestaw cyfrowych tunerów telewizyjnych. Urządzenie nosi oznaczenie DMP-BV100.

Panasonic DMP-BV100 wyposażony został w 8,9-calowy wyświetlacz LCD o rozdzielczości 1024 x 600 pikseli oraz zestaw cyfrowych tunerów telewizyjnych. Przenośne urządzenie oferuje ponadto do dyspozycji użytkowników odtwarzacz Blu-ray (obsługuje również krążki DVD i CD) zgodny z Bonus View i BD-Live oraz funkcję Viera Link HDMI i wsparcie dla standardu DLNA (Digital Living Network Alliance).

Panasonic DMP-BV100, czyli przenośny odtwarzacz Blu-ray z tunerami TV

Panasonic DMP-BV100

Dzięki wbudowanemu modułowi Ethernet możemy również, bez udziału komputera, przeglądać materiały umieszczone w serwisie YouTube. Warto też wspomnieć o wbudowanym slocie kart SD, zasilaniu które zapewnia akumulator Li-Ion (producent twierdzi, że powinien on wystarczyć na 2,5 godziny oglądania filmów Blu-ray; jego powtórne naładowanie trwa 7 godzin) oraz wymiarach i wadze nowości, które wynoszą, odpowiednio, 256 x 202 x 58,7 i 1,7 kg.

Urządzenie wyceniono na około 1070 USD (po przeliczeniu z jenów). Powinno ono trafić do sprzedaży na rynku japońskim 15 marca (niestety nie wiadomo, kiedy pojawi się na półkach europejskich sklepów).