Panasonic DVD Multi Drive

Firma Matsushita (lepiej znana jako Panasonic) przedstawiła prototyp wewnętrznego napędu DVD Multi, który jest w pełni kompatybilny ze standardami odczytu i zapisu danych DVD określonymi przez DVD Forum.

Nowy napęd DVD zaprezentowany przez firmę Matsushita (Panasonic) odczytuje i zapisuje dane z nośników CD-R (Recordable), CD-RW (Rewritable), DVD-R, DVD-RW oraz DVD-RAM oraz odtwarza krążki DVD-ROM, DVD-Video, DVD-Audio i CD-ROM. Tendencja produkowania urządzeń typu 'multi-drive' rozpoczęła się mniejwięcej rok temu wraz z pojawieniem się napędów CD Combo obsługujących zarówno płyty CD-R i CD-RW. Oprócz właśnie tych opcji, nowy napęd DVD Multi proponowany przez Panasonic oferuje dodatkowo obsługę formatów DVD 'writable' i 'rewritable' i jest określany przez Panasonic jako 'produkt przejściowy' zapewniający współpracę z nowymi formatami zapisu DVD, zachowując przy tym opcje CD-RW.

'Komputery osobiste w ostatnim czasie stały się bardzo cienkie i niektórzy producenci oferują tylko jeden slot na napęd, tak więc napędy CD/CD-RW stają się już standardem w maszynach wymagających rozwiązania typu 'all in one', twierdzi Ted Sugano z Matsushity. Firma planuje sprzedaż urządzenia pod swoją rynkową nazwą Panasonic, a jego pierwsze egzemplarze mają pojawić się w sklepach na wiosnę przyszłego roku w cenie około 350 GBP.

http://www.digitmag.co.uk


Zobacz również