Panasonic IMEC Center powstanie jeszcze w tym roku

Już za niecały miesiąc powstanie Panasonic IMEC Center. Jest to efekt dopiero co podpisanej umowy między firmą Panasonic i ośrodkiem rozwoju IMEC. Współpraca dotyczy rozwoju technologii stosowanej w medycynie.

Jak zapowiadają obie firmy ich głównym celem będzie badanie i rozwój energooszczędnych technologii bezprzewodowych używanych w medycynie. Ośrodek podejmie również badania nad szybkim postępem rozwiązań biomedycznych.

Firma Panasonic nie raz przypominała o swoim celu, jakim jest stworzenie nowoczesnego społeczeństwa. Jednak nie sposób tego osiągnąć bez kooperacji z innymi ośrodkami badawczymi. Do współpracy zaproszono centrum badań nanotechnologicznych i rozwoju technologicznego IMEC.

Obie firmy przewidują wielki sukces swoich działań i maja do tego pełne prawo. Każdego dnia obserwujemy postęp elektroniki konsumenckiej. Większa wydajność i skuteczność, a przy tym mniejsze zużycie energii. Dlatego już teraz zapowiadają znaczny postęp w rozwoju półprzewodników i ich szersze zastosowanie.

Na podstawie zawartej umowy w ośrodku IMEC zostanie utworzone odpowiednia placówka. Większość badań będą prowadzone na terenie Belgii i Holandii.


Zobacz również