Panasonic Jungle - nowy gracz na rynku konsol

Panasonic zaprezentował nowy model przenośnej konsoli do grania. Urządzenie nazwane Jungle ma być bardziej funkcjonalne od konkurencyjnych produktów Sony czy Nintendo. Czyżby szykowała się jeszcze ostrzejsza walka o klienta?

Panasonic nie zdradził na razie zbyt wielu szczegółów na temat swojej nowej konsoli, ale wiele informacji można wywnioskować z oficjalnych zdjęć, filmu oraz krótkiej prezentacji urządzenia jaka miała miejsce na antenie amerykańskiej stacji MTV.

Jak informuje Engadget, konsola Jungle sprawia wrażenie bardzo dużej w porównaniu do konkurentów typu Nintendo DS i Sony PSP. Posiada ona sporych rozmiarów ekran oraz pełną klawiaturę QWERTY. Znajdziemy na niej także zestaw przycisków dedykowanych do grania oraz coś co wygląda na touchpad.

Zobacz również:

  • Panasonic przedstawia nowy obiektyw!

Ponadto Panasonic Jungle posiada porty mini HDMI oraz micro USB, a także wejście audio 3,5mm. Urządzenie ma być nastawione przede wszystkim na rozrywkę online. Panasonic już zaprezentował wideo promujące nowe urządzenie. Można się z niego dowiedzieć między innymi o możliwości grania na konsoli w MMO Battlestar Galactica oraz oglądania na niej programu Online Underground.

To niestety wszystkie znane do tej pory szczegóły. Panasonic nie ujawnił żadnych informacji dotyczących parametrów technicznych czy platformy na jakiej działać będzie urządzenie. Nie znana jest także data premiery ani sugerowana cena.