Panasonic LF-D521

Multi Drive to nagrywarka radząca sobie z większością formatów zapisywalnych płyt DVD

Multi Drive to nagrywarka radząca sobie z większością formatów zapisywalnych płyt DVD

Panasonic LF-D521

Panasonic LF-D521

Dlaczego nowa nagrywarka Panasonica nazywa się Multi Drive? Dlatego, że jest to urządzenie wieloformatowe. Jeszcze nie pozwala na korzystanie ze wszystkich standardów nagrywalnego DVD, jednak obsługuje wszystkie poza DVD+R/+RW. Zapis płyt DVD-RAM, które znakomicie nadają się do przechowywania danych (są zabezpieczone przed zniszczeniem specjalną kasetką ochronną), odbywa się z prędkością 2x. W tym samym trybie można nagrywać płyty DVD-R (jednokrotny zapis), które są kompatybilne ze zdecydowaną większością stacjonarnych i komputerowych czytników DVD obecnych na rynku. Wolniej odbywa się zapis DVD-RW, który do tej pory najmocniej promował Pioneer.

Jak widać, Panasonic nie jest mistrzem szybkości zapisu. Większość najnowszych nagrywarek DVD pracuje z prędkością 4x, co w znacznym stopniu skraca czas oczekiwania na przeniesienie na dysk optyczny gigabajtów danych.

Panasonic może zyskać przychylność klientów właśnie dzięki uniwersalności połączonej z akceptowalnymi czasami zapisu. Oprócz płyt DVD wypalarka pozwala na nagrywanie krążków CD-R i CD-RW. Prędkości to odpowiednio: 12 i 8x. Odczyt DVD odbywa się w trybie 12x, a CD-ROM - 32x. Urządzenie jest bardzo dobrze wykonane. Przejawia się to cichą i pewną pracą napędu. Bufor pamięci czuwa nad eliminacją potencjalnych błędów podczas zapisu. W zestawie jest bardzo przydatny pakiet oprogramowania. Podzielono go na programy służące do obróbki wideo i zapisu danych. W pierwszym znajdziemy DVD-MovieAlbumSE 3, MyDVD 3,5 oraz WinDVD 4. Pozwalają one na samodzielne tworzenie płyt DVD-Video z menu i strukturą charakterystyczną dla wydań komercyjnych. WinDVD 4 to bardzo dobry programowy odtwarzacz DVD do oglądania filmów na komputerze. Dane można przenieść na płytę dzięki aplikacjom B's Recorder GOLD5 BASIC, B's CLIP5 (zapis pakietowy) i FileSafe (narzędzie do wykonywania kopii bezpieczeństwa danych). W komplecie są dwie czyste płyty DVD: DVD-RAM i DVD-R.

informacje

Typ nagrywarka DVD

Cena 1350 zł

Dystrybutor Panasonic Polska,http://www.panasonic.pl

Funkcje systemy ochrony zapisu dla krążków CD i DVD

Złącza analogowe i cyfrowe audio, EIDE