Panasonic LSI UniPhier - najszybszy procesor do telewizorów?

Panasonic właśnie poinformował, że opracował najszybszy obecnie procesor do telewizorów - LSI UniPhier MN2WS0220. Ma on zostać wykorzystany do stworzenia nowej generacji inteligentnych telewizorów. Cokolwiek to znaczy...


Panasonic LSI Uniphier

Panasonic LSI Uniphier

Telewizory zawierają w sobie procesory. Coś musi przecież obsługiwać całą tę coraz bardziej wyrafinowaną elektronikę oraz coraz bardziej rozbudowane funkcje internetowe w telewizorach.

Panasonic chce zrobić inteligentne telewizory?

Panasonic zapowiada,że nowy procesor LSI UniPhier otwiera drogę do inteligentnych telewizorów. Na razie nie wiemy dokładnie co to oznacza, ale brzmi ciekawie.

Panasonic UniPhier - co kryje w sobie?

Układ UniPhier firmy Panasonic odpowiadać będzie za przetwarzanie obrazu i dźwięku w wysokiej jakości. Podobno to najlepszy obecnie w branży procesor - ma 2 rdzenie o taktowaniu 1,4 GHz (ARM 3 Cortex-A9TM 3 Dual). Dzięki temu ma zapewnić płynną obsługę aplikacji rozbudowujących się aplikacji internetowych. Ponadto nowy układ ma też pozwalać na zmniejszenie poboru prądu o ok. 40 proc.

Może niedługo telewizory będą mieć równe wydajne procesory, co obecne komputery. Kto wie? Panasonic ostatnio wprowadził masażery do foteli kinowych...

Źródło: Panasonic