Panasonic Lumix DMC-LC5

Do grona producentów cyfrówek zdolnych zapisać obraz o rozdzielczości 4 megapikseli dołącza japoński koncern znany bardziej w branży RTV.

Do grona producentów cyfrówek zdolnych zapisać obraz o rozdzielczości 4 megapikseli dołącza japoński koncern znany bardziej w branży .

Panasonic, podobnie jak jego konkurenci, nawiązał współpracę ze znanym producentem sprzętu fotograficznego. Na przykład Sony wyposaża swoje modele oraz aparatów fotograficznych w optykę Carl Zeiss, w aparatach HP znajdziesz szkła Pentaksa. Panasonic w swoich modelach instaluje obiektywy renomowanej firmy Leica (w tym jest nim zoom 33 - 100 mm).

Aparat to zaawansowany kompakt. W porównaniu z konkurencyjnymi urządzeniami tej klasy jest dość duży i ciężki. Zaletę stanowi solidna metalowa konstrukcja korpusu. Panasonic wyposażył model w stopkę (sanki) przeznaczoną do lampy błyskowej. Na tylnej ściance Lumiksa znajduje się bardzo duży, jak na aparat cyfrowy, wyświetlacz LCD (2,5 cala). Na obiektywie umieszczono pierścień służący do ręcznego ustawiania ostrości. Aparat dysponuje wieloma funkcjami fotograficznymi.

DMC-LC5 dobrze wypadł w teście. Najlepiej oceniamy aparat za ostrość obrazu - zastosowanie optyki renomowanego producenta opłaciło się. Niestety, rejestrowany obraz nie jest pozbawiony również wad: dość wysoki poziom szumów występował nawet wówczas, gdy fotografowaliśmy przy najmniejszej czułości (ISO 100). Na średnim poziomie oceniliśmy odwzorowanie barw - testowe 3 pola tablicy Macbetha (CMY) zostały odczytane z odchyleniem wynoszącym 277 jednostek. Aparat słabo poradził sobie z określeniem temperatury barwowej światła.

Rodzaj aparat cyfrowy

Producent/Informacje Panasonic

tel. (22)3381100

www.panasonic.com.pl

Cena 4999 zł

Werdykt PCWK

+ dobra optyka

+ duże możliwości

+ solidna obudowa

- spore szumy na obrazie