Panasonic PT-AE1000E

Nowy model Panasonica to jeden z najlepszych projektorów full hd do kina domowego, jakie trafiły do naszych testów.

Nowy model Panasonica to jeden z najlepszych projektorów full hd do kina domowego, jakie trafiły do naszych testów.

Panasonic PT-AE1000E

Panasonic wprowadził do oferty nowy projektor LCD przeznaczony do kina domowego - PT-AE1000E. W stosunku do jego poprzednika PT-AX100E, który wcześniej testowaliśmy (KD 1/2007), w nowym modelu osiągnięto zdecydowany skok jakościowy. Stylistyka urządzenia Panasonica jest odmienna od dominującej w modelach konkurencji - jego czarna, matowa obudowa jest bowiem duża i kanciasta. Wykonana została solidnie z dobrej jakości materiałów. Na jej tylnej ściance umieszczono bogaty zestaw gniazd, wśród których znalazły się dwa cyfrowe złącza HDMI, S-Video, komponentowe, VGA, Euroscart, kompozytowe i RS232C.

Panasonic PT-AE1000E

Bardzo wygodny, wyposażony w wyświetlacz LCD. Może również obsługiwać urządzenia audio-wideo innych marek.

Urządzenie wyposażono w potężny, najlepszy, jaki do tej pory testowaliśmy, obiektyw wyświetlający doskonale ostry obraz na całej powierzchni ekranu, oferujący zakres zoomu 2:1. Regulacji powiększenia i ostrości dokonuje się mechanicznie za pomocą pilota. Na górze obudowy projektora umieszczono dwa pokrętła służące do fizycznej zmiany położenia obiektywu w pionie i poziomie. Zdecydowanie ułatwia to instalację urządzenia, a do tego warto dodać, że precyzja działania tego mechanizmu jest wyższa niż w modelach konkurencji.

Panasonic PT-AE1000E

W projektorze Panasonica zastosowano panele Seiko-Epsona (główny producent matryc LCD do projektorów) o rozdzielczości 1920 x 1080. Ponadto został on wyposażony w układ SmoothScreen poprawiający spójność obrazu, co sprawiło, że w wyświetlanym obrazie piksele nie są widoczne, nawet jeśli przyglądamy się ekranowi z odległości kilkunastu centymetrów. Ponieważ model Panasonica ma zaawansowaną, bardzo szybką, dynamiczną regulację przesłony i oferuje wysoki kontrast 11 000:1, generowany przez niego obraz jest nie tylko rewelacyjnie ostry, ale ma niezwykle głęboką czerń i dobrze nasycone, naturalne kolory. Użytkownik może korzystać nie tylko z dobrze skalibrowanych predefiniowanych ustawień, ale samodzielnie dokonać zaawansowanej regulacji poszczególnych parametrów obrazu.

Panasonic PT-AE1000E

Werdykt

Warto dodać, że nowy projektor Full HD jest bardzo cichy - w trakcie seansu niesłyszalna jest praca dynamicznej przesłony ani układu chłodzenia. Poza tym wygodny, wyposażony w wyświetlacz LCD, pilot urządzenia może obsługiwać także sprzęt innych marek.

Informacje

Typ projektor LCD (16:9)Full HD

Cena 12 999 zł

Dystrybutor Panasonic www.panasonic.pl

Wymiary 46 x 13 x 30 cm

Waga 7,2 kg

Funkcje stopklatka, zoom, projekcja tylna, odwrócona, profile kolorów, wybór proporcji ekranu, mechaniczna regulacja obiektywu, progresywne skanowanie, cyfrowa korekcja gamma, dynamiczna przesłona, redukcja szumów

Złącza 2 x HDMI, S-Video, kompozytowe, komponentowe, VGA, Euroscart, RS232C

Kontrast 11 000:1

Jasność 1100 ANSI lumenów

Trwałość lampy 3000 godz.

Rozdzielczość 1920 x 1080

Głośność 22 dB

Główni rywale

Epson EMP-TW1000 12 999 zł

Projektor wyposażony w panele LCD Full HD, oferujący bardzo czysty, szczegołowy obraz. W bogatym zestawie złączy ma HDMI w wersji 1.3.

Sanyo VPL-VW50 15 500 zł

Projektor Full HD wykonany w technologii LCOS, oferujący wyjątkowo spojny obraz z głęboką czernią i soczystymi, plastycznymi kolorami.